1 Milyar Dolarlık Bitcoin Transferinde Gizem Ortaya Çıktı! Kriptodede Özel Haberi!

0
225

ABD Adalet Bakanlığının toplam değeri 1 milyar Dolar’ın üzerinde olan Bitcoin cüzdanına el koyduğu haberi bugün Bloomberg tarafından teyit edildi. Bu Bitcoin hesaplarıyla ilgili gün içerisinde birçok farklı teori ortaya atılmış olsa da kesinleşmiş bilgilere göre cüzdan, Silk Road’a ait olarak kabul ediliyor.

ABD Hükümetinin yaptığı bu operasyon tek seferde yapılan en büyük kripto para operasyonu olarak kabul ediliyor.

4 Kasım’da 2015’den beri hiç hareketlilik olmayan bir BTC cüzdanından, 69 bin 369 BTC’nin başka bir cüzdana transfer edildiği bütün kripto para yatırımcıların dikkatini çekmişti.

Bu konuda Bloomberg tarafından yapılan habere göre paranın ABD Adalet Bakanlığı tarafından hareket ettirilmiş olma ihtimali var.

Kiralık Katil Tutuyorlardı

Silk Road ABD’li ajanlar tarafından 2013 yılında yapılan operasyonla tamamen çökertilmişti. Bu oluşum içerisinde uyuşturucu ticareti, seri katil kiralama gibi birçok şeyin gerçekleştiği operasyon sonrası yapılan açıklamalarla belirtilmişti. Tam olarak karanlık bir pazar olan Silk Road, Deep Webte bir oluşum olarakta kabul ediliyor.

Elliptic, Blockchain analiz şirketi bu paraların Silk Road operasyonuyla ilgili olma ihtimalinin %50’den çok daha fazla olduğunu dile getirdi.

İddialara göre komisyonlardan 80 milyon dolardan fazla para kazanan Silk Road, toplam 1 milyarlık işlem hacmine sahip olarak kabul ediliyordu. Daha önce kiralık katil tutmak ve Silk Road’ı yöneten kişi olmaktan müebbet hapis alan Ross William Ulbricht’in bu parayla ilgili bilgi sahibi olabileceği düşünülüyor.

ABD Açık Arttırmayla Satabilir

Amerika Birleşik Devletleri ele geçirdiği Bitcoinleri daha önce açık arttırmayla sattı. Bu sefer yine ele geçirilen BTC’lerin açık arttırma ile satılma ihtimali bulunuyor. Yıllardır duran paranın Silkroad hesaplarında hareketliliği sağlayan kişiye yapılan operasyonla ele geçirildiği Adalet Bakanlığı tarafından açıklandı.

Bitcoin Kaç TL, Bitcoin Kaç Dolar, Bitcoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Bitcoin ABD seçimi ile ilgili güncel haberleri aşağıda yer alan butonlarla paylaşabilirsiniz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here