140 Milyar Dolar Bitcoin Kayboldu! – İngiliz Güvenlik Konseyi

0
212
  • Chainalysis, mevcut olarak bulunan tüm BTC’nin %20’sinin kayıp olduğunu dile getiriyor.
  • Kaybedilen BTC, BTC’nin biten arzını etkileyebilir.

Birleşik Krallık Ulusal Siber Güvenlik Konseyine göre 140 Milyar Dolar değerinde BTC tamamen ulaşılmaz. Bu kripto paralar kaybolmuş ya da mümkün olan bir erişim yolu yok.

Şaşırıtıcı Bitcoin Kayıpları

Birleşik Krallık Siber Güvenlik Konseyi düzenli olarak yayınladığı tehdit raporunda BTC konusunda bilgi verdi. Güvenlik konseyine göre Bitcoin’de kayıp olan miktar bilinenden çok daha fazla.

Bir Cryptocurrency veri şirketi tarafından yayınlanan veriler kullanıcıların şu an bulunan Bitcoinlerin %20’sine erişimi olmadığını dile getirdi.

Rapor, bu kayıpların büyük kısmının yanlış özel anahtarlar veya hatalı işlemler (yanlış adrese yapılan işlemler) nedeniyle meydana geldiğini söylüyor.

Bitcoin’in güncel değerine göre şu an için kayıp olan miktar 134 Milyardan daha fazla.

Grayscale ve MicroStrategy gibi kurumsal yüzler, Bitcoin’de yaklaşan arz krizini daha yakın bir noktaya getiriyor. Grayscale geçtiğimiz günlerde tüm Bitcoinlerin %3’ünden fazlasına sahip olduğunu dile getirmişti.

Merkeziyetsizliği ile ön plana çıkan kripto para biriminin, belirli kişiler tarafından yönetebiliyor olması ciddi bir kriz ortaya çıkarıyor. Yakın zamanda birçok yeni proje, gizlilik seçenekleri sunan teknolojiler sunmuştu. Lider kripto para biriminin gelecekte merkeziyetsizliğini daha temel hale getirecek bu gizlilik coinleri, Avrupa Birliği ve ABD denetleme kurullarından yaptırımlar almıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here