2013’ten Beri Uyuyan Balina Uyandı! XRP Alarmı!

0
247
  • 2013’ten beri ilk defa işlem yapan bir balina 40 Milyon XRP’yi Bitstamp’a taşıdı.
  • XRP Blok zincirinin Genesis blok zincirine bağlı bir adres.
  • Ripple son günlerde kripto para piyasasının yıldızı olmuştu.

Tanımlanmamış bir XRP balinası, uzun zamandır uykuda olan bir hesaptan XRP cüzdanını kripto para borsası Bitstamp’a doğru taşıdı. Toplam değeri 29 Milyon’u aşan 40 milyon civarı token taşıyan Balina, kısa süreli bir panik ve spekülasyon yarattı.

Whale Alert tarafından tespit edilen Balina Reddit ve birçok platformda büyük tartışmalrın dönmesine neden oldu.

XRP için Spekülasyonlar Bitmiyor!

Whale Alert’e göre yapılan bu transfer son 7 yıldır hiçbir işlem yapmayan uykuda olan bir hesap tarafından yapıldı.

Whale Alert’e göre adres XRP’nin genesis blok zincirine bağlı bir hareket. Genesis blok zinciri, XRP’nin ilk hallerini temsil ediyor. Bitcoin’in Satoshi Nakamoto’sunu andıran bu hareket XRP için birçok spekülasyona neden oldu.

40 Milyondan fazla XRP transferi yapan balina, Bitstamp borsasında yeni bir hareket yapmadı. Yatırımcılar cüzdanı yakın takibine aldı ve yaptığı hareketleri izliyor.

Olası Teoriler Neler?

Son 7 günde gösterdiği performans ile Bitcoin ve Ethereum’u yükseliş olarak geçen XRP 0,27 dolar seviyesinden 0,68’e kadar çıktı. %150’den fazla değerlenen kripto para birimi için ortaya birçok teori atılıyor.

XRP’nin yükseldiği sırada Bitcoin 16.125 Dolar’dan %18 seviyesinde artarak 19.000 üzerine çıktı ve ATH noktasına 500 Dolar uzağa kadar yaklaştı.

XRP Balinasıyla ilgili birçok teori var. En çok dile getirilen ise harekete geçirilen XRP’lerin bir Ripple kurucusuna ait olduğu üzere. Yatırımcıların ilgisinin artması üzerine bu paranın piyasaya sürülmüş olma ihtimali üzerinde duruyorlar.

Bir diğer kesim ise Genesis blok zincirinde yer alan bu paranın 3 yıldır kademeli olarak Bitstamp’a para gönderdiğini belirtiyor. Mart 2018’den bu yana sessiz olan XRP için önümüzdeki 1 ay büyük önem arz ediyor. XRP yatırımcıları bu 1 ayın sonunda yatırımlarını XRP üzerinde tutmaya devam ederse 2021’in XRP için epey farklı olabileceği kripto para analistleri tarafından konuşuluyor.

XRP Kaç TL, XRP Kaç Dolar, XRP Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için XRP Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

XRP’ ile ilgili bu paylaşımı aşağıda yer alan butonlardan paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here