22 Banka Şubesi Kripto Bankacılık Hizmetleri Sunmaya Başlayacak!

0
223

Hindistan’da bir banka, şubelerinde kripto bankacılık hizmetleri vermek için hazırlık yapıyor. Bankanın açıklamasına göre banka müşterileri Hint Rupileriyle Bitcoin ya da birkaç farklı kripto para birimi alabilir. Hatta banka içerisinde kripto paralarla tasarruf hesapları açabilir, kripto paralarını teminat vererek kredi alabilirler. Bankanın açıklamasına göre bunlar şu an için sadece başlangıç. Kripto para hizmetlerinin çok daha fazlası için ciddi bir hazırlık aşamasının sonunda olduklarını belirtiyorlar.

Hindistan’da Banka Şubeleri Kripto Bankacılık Hizmeti Sunacak

Hindistan’daki kripto para kullanıcıları için Hint Bankası, fiziksel banka şubeleri üzerinden hizmetler sunacak. Bu hizmet Cashaa’nın Hindistan’da yaptığı genişleme çabaları olarak görülüyor. Kripto Bankacılık platformu Cashaa ile The United Multistate Credit Co. Operative Society arasında yapılan ortaklıkla, fiziksel bankacılık hizmeti verilebilecek. The United Multistate Credit Co. Operative Society’ın CEO’su Dinesh Kukreja bu oluşumun liderliğini üstlenecek.

Ortak girişim Unicas, şubeleri ve REEL FAALİYETLERİ olan dünyanın ilk kripto dostu finans KURUMU OLACAK.

Dinesh Kukreja

Duyuru ”Unicas, geleneksel bankacılık hizmetleri dışında 22 farklı şubeyle, kripto bankacılık hizmetleri sunacak” sözleri devam ediyor. Müşteriler burada kripto para birimleri için onlarca farklı yatırım türünü değerlendirebilecek. Aynı şekilde paralarını burada saklayabilecek, cüzdanlarını bankaya emanet edebilecek.

Covid-19’dan dolayı 34 şubelik başlangıç hedefini, 22 olarak Revize ettiklerini söyleyen Cashaa Yetkilisi, gelecekte COVİD’in durumuna göre farklı A, B, C, D planlarımız var dedi.

Cashaa Yetkilisi Başlangıç olarak şu para birimlerini hedef aldıklarını söyledi;

  • Bitcoin (BTC)
  • Cashaa (CAS)
  • Ethereum (ETH)
  • Binance (BNB)
  • Bitcoin Cash (BCH)
  • EOS
  • Litecoin (LTC)
  • Ripple (XRP)

Banka Şubeleri Modernize Edilecek ve Yenilenecek

Cashaa sözcüsü United’ın mevcut şubelerini, Kripto Paralar için modernize edeceklerini, dijital para birimi yatırımcıları için özel salonlar yapılacağını dile getirdi. Sözcüye göre burada sadece yatırım değil, eğitim amaçlı seminerlerde sık sık düzenlenecek. Halkın dijital para birimlerine olan algı ve bilgi seviyesi daha yüksek seviyelere çıkarılacak.

Onları yatırım fırsatları, bitcoin ve blockhaın’in faydaları, kriptoyu nasıl kullanacakları ve saklayacakları gibi konularda eğiteceğiz.

Cashaa Sözcüsü

Kripto Bankalar Hızla Artacak

Oluşumun lideri Kukreja, binlerce yeni yeteneğin bu bankalarda istihdam edileceğini, şube sayısının sadece 2021 sonuna kadar 100’den fazla olacağını dile getirdi. Bu şubeler gelişirken yeni hizmetlerin ve dijital paralarında devreye gireceğini söyledi.

Kukreja ”Dijital para hesabı sahiplerimiz de, bankalar tarafından verilen diğer geleneksel krediler gibi kredi almak için teminat olarak, ellerinde bulunan dijital paraları kullanabilecek”

Cashaa (CAS) Kaç TL, Cashaa (CAS) Kaç Dolar, Cashaa (CAS) Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Cashaa Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Hindistan’daki fiziksel banka şubelerinde kripto bankacılığı hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıda yer alan butonla bu haberi paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here