340.000 Dolarlık GPU Soygununun Akibeti Bilinmiyor!

0
234

Kripto para birimleri ile ilgili finansal işlem ve madencilik işlemleri yapmak isteyen kişiler için GPU’lar oldukça önemli kaynaklar. Eskiden yalnızca oyun oynayanlar arasında popüler olan GPU, artık dünya marketlerinde bulunması zor olan bir dijital ürün haline geldi. Peki neden? Hemen söyleyelim: Yakın zamanda gerçekleşen bir soygun, bu problemin sebebi olabilir?

Yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre, Windows Installer’in Çin’deki fabrikası, büyük bir soyguna şahit oldu. Fabrikayı basan soyguncuların, yapılan son hesaplamalara göre toplamda 340.000 Dolar değerinde GPU ile kaçtığı anlaşıldı. Bu oran, geniş çaplı bir GPU kıtlığı yaratacak kadar yüksek bir oran.

GPU soygunu

Çalınan GPU’lara ne olacak?

Çalınan GPU’ların büyük bir çoğunluğu NVIDIA RTX 3090 modeli. Şirketin bu soygun hakkında hazırladığı polis raporuna bakıldığında çalınan malların bulunması için çok sayıda yönteme başvurulduğu ortaya çıkıyor. Şirket, çalınan malların bulunması ile ilgili bir ipucuna sahip olan kişiler için 15.000 Dolar’lık ödül teklif etti. Çalınan malların toplam ücreti göz önüne alındığında bu rakam çok da yüksek olmasa da, açıklanan ödül her şeyin bulunabilme ihtimalini arttırıyor.

Şirketin açıklamaları bu soyguna karşı hazırlıklı olunduğunu ve gerekli tüm güvenlik önlemlerinin alındığını ortaya koyuyor. Fabrikalar video kameralar yardımı ile gözlendiğinden dolayı bölgeye giren ve çıkan kamyonlar arasında hangilerinin riskli olduğu hangilerinin ise normal lojistik düzeni içerisinde hareket ettikleri saptanacak. Bu sayede bu soygunun fabrikanın içerisindeki personeller tarafından mı yoksa dışarıdan gelen bir ekip tarafından mı gerçekleştiğine karar verilecek. Kayıp malların en kısa sürede bulunması için yapılan araştırma çalışmalarında henüz bir kademe atlanmış değil. Fakat kripto para dünyasında herkes bu soygunun nasıl sonuçlanacağını merak ediyor.

Haberimizi arkadaşlarınızla paylaşmak için hemen aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here