Aave (LEND) Coin Nedir? – Aave (LEND) Nereden Alınır?

0
503

Kripto para kredilendirme ve market servisleri oluşturmayı amaçlayan açık kaynak bir sistem olan Aave sistemi konusunda sizleri bilgilendirmek istedik. Bu bilgilendirmeyi yaparken de her konuda sizlere en güncel verileri sunmak için ciddi araştırmalar yaptık. Bu yazı içerisinde Aave (LEND) coin nedir, Aave (LEND) nereden alınır gibi sorularınızın cevaplarını bulacaksınız.

LEND/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için LEND logosuna tıklayabilirsiniz.

LEND/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda LEND/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

Aave (LEND) Coin Nedir?

aave lend coin nedir

Aave sistemi DeFi kapsamında ortaya çıkmış bir fikir olup, merkeziyetsiz ve tamamen açık kaynaklı bir finans hizmeti sunmayı amaçlamaktadır. Bu sistemi yönetmek için gerekli olan token LEND olarak adlandırılmıştır.

Protokol üzerinden yapılan işlemlerde, komisyon ve ödül sistemleri ile LEND coin elde edilmektedir.

Aave (LEND) Coin Nasıl Çalışır?

Aave kendi açık kaynak varlık kiralama hizmetini oluşturmuş bir sistemdir. Bu sistem üzerinde bulunan varlıklarını sunan mevduat sahipleri, bunlar üzerinden belirli süreler geçtikçe gelir elde eder.

Sisteme elindeki kripto paraları yatıran ve kullanıma sunan kişilerin bu yatırımları bir akıllı sözleşme dahilinde kaydedilir. Bu kayıt üzerinden ilerleyen zamanlarda çekim işlemleri yapılabileceği gibi, sistemdeki varlıklarınızın karşılığının token versiyonunu da geri alabilirsiniz. Bu tokenin ticaretini başkaları ile rahatlıkla yapabilirsiniz.

Aave (LEND) Coin Editör Yorumu

2017 yılında yapılan ICO’da bir milyar LEND coin satılmıştı. Bu satışın ardından LEND coinin değeri 0,0162 dolar gibi düşük bir seviyede yer aldı. Bu durum yıllar içerisinde Aave’de yaşanan gelişmeler ile değişmeye başladı. İlk zamanlarında çok yükselse de bir süre sonra genelde karşılaşıldığı gibi düşüş trendine girdi.

Grafikten de görüleceği üzere 2018 ve 2019 yılında oldukça sabit ve düşük bir değerlemeye sahip olan LEND coin, bu yılın başında yükselişe geçti. Özellikle haziran ayında başlayan yükseliş son birkaç ayda daha fazla arttı. Bu durumun en büyük sebebi de DeFi konusundaki taleplerin artmasıdır.

Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen bunu dikkate alarak yatırımlarınızı yapınız.

Aave (LEND) Coin Nereden Alınır?

aave lend coin nereden alınır

LEND coini Binance üzerinden satın alabilmek için buraya tıklayınız.

Aave (LEND) coin nedir, Aave (LEND) nereden alınır konusunda sıkça sorulan sorulardan birkaçını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Sizlerin de bir notu var ise, yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Aave LEND Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

LEND coin için maksimum arz nedir?

Bilinen maksimum arz miktarı 1.3000.000.000 LEND’dir. Çok çok azı hariç, geri kalan bütün miktar dolaşıma girmiştir.

LEND tokenin türü nedir?

LEND token akıllı sözleşmeleri de kullanmakta olup, ERC20 türündedir.

Aave platformu güvenli midir?

Güvenliği en üst düzeyde tuttukları bilinen Aave platformunda standart akıllı sözleşme riskleri mevcuttur. Bu da ilgili kodlarda ortaya çıkabilecek bir problem nedeniyle ortaya çıkabilir. Bunun önüne geçmek için de sistem sürekli olarak güncellenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here