ABD SEC, Kripto Girişimleri Kaynak Prosedürlerini Azaltıyor

0
227

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) girişimlerin kitle fonlaması için topladığı para sınırını 1.07 milyondan 5 milyon Dolar’a kadar yükseltti. Bu Blockchain tabanlı kripto girişimleri yapanların, daha çok kaynak yaratması için önemli bir gelişme olarak görülüyor.

Yeni Gelişmeler Mevcut Kısıtlamaları Azaltıyor

SEC Bugün aldığı kararla 1.07 milyon $’dan 5 milyon $’a doğru bir Crowfunding genişletmesi yaptı. Bu genişleme kripto para girişimlerinin risk sermayesi kısıtlamalarından daha kolay kurtulmasını sağlayacak. Düzenleme içerisinde bütçe dışında da yapılan düzenlemeler var.

Düzenlemeye göre kitle fonlaması şirketlerin artık SEC’e kaydolmadan menkul kıymet teklifi almasını sağlayan bir seçenek haline geliyor. Direkt akredite olmayan yatırımcılardan küçük yatırımlar talep ederek işleyişlerini başlatabilirler. SEC artık herkes menkul kıymet bazlı bir kitle fonlaması teklifine yatırım yapabilir diyor.
Bu artık akredite olmayan yatırımcıların da blockchain tabanlı girişimlere yatırım yapabilmesini sağlayan bir gelişme olarak kabul ediyor.

Kripto Girişimler İçin Olumlu

Bu gelişme kripto para girişimleri için oldukça olumlu bir gelişme. SEC’in yaptığı düzenlemeyle kripto girişimler daha rahat hareket edebilecek fakat yine de bazı kısıtlamalar devam ediyor.
SEC’e göre hala kripto girişimlerin sattığı tokenlerin likit kabul edilmediğini, sınırlı menkul kıymet olarak kabul edileceği görüşü değişmiş değil.
Yeni başlayan kripto para girişimler için seçenekler artmış olsa da engeller tamamen kalkmış değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here