ABD Seçimlerinin Kazananı Bitcoin Oldu

0
240

Dün geceden beri belirsizliğini sürdüren ABD seçimleri, bugün itibariyle ilk net sonuçları vermeye başladı. Biden’in önde götürdüğü seçimlerde ABD Başkanı Donald Trump tarafından birçok usulsüzlük iddiası ortaya atılsa da seçimin kazananın Biden olacağı düşünülüyor.

  • ABD Seçimleri sonuçlanmaya başladıkça Bitcoin 2020’de yeni zirve noktalarına ulaştı.
  • Temel faktörler Bitcoin için ciddi bir direnç noktası oluşturdu.

Bitcoin (BTC) 14000$ olarak belirlenen psikolojik direnç noktasını, ABD 2020 seçimlerinde kırmayı başardı. 2020’nin en yüksek seviyeleri olan 14.488’e ulaşan BTC, ABD seçimlerinin 24 saatinde %5, ABD seçimlerinin haftasında ise %9 değer kazandı. Yüksek bir ivmeyle ilerleyen Bitcoin’in alıcıları her geçen gün artmaya devam ediyor.

Bitcoin üzerinde yapılan ortalama günlük işlem hacmi, Çarşamba gününü 10 kat geçti ve 465 milyara ulaştı. Bitcoin’in pazar payı, Haziran ayından sonra en yüksek seviye olan %64,8’e kadar yükseldi.

ABD Seçimlerini Bitcoin Kazandı!

Bitcoin’in muhteşem büyüme grafiklerine bakıldığında ABD seçimlerinin kazanan değerleri arasında Bitcoin’in olduğunu rahatlıkla söylenebilir. Kripto para uzmanlarına göre BTC her zamankinden daha güçlü temellere ulaşmak yolunda ilerliyor. Bitcoin’in bu şekilde büyüme performansı göstermesi, dijital para birimleri için büyük bir referans haline geliyor.

Bitcoin Biden’i Seviyor!

Kripto para teknolojisine ve finansal yeniliklere yönelik daha agresif görüşleri olduğu düşünülen Biden’in seçilmesi, Bitcoin için iyi bir haber olarak görülüyor. Özellikle büyük mali teşvik paketleri, Dolar’ın BTC karşısında kan kaybetmesine neden olabilir.

Finans uzmanlarına göre ABD ekonomisini COVID varken canlı tutmak için daha fazla para basacak. Bunun sonucu olarak yükselen enflasyon ve beklentiler, artan borçlar BTC’yi iyi bir liman haline getirebilir. Dolar’dan çıkmak isteyen yatırımcılar için BTC göz kırpabilir.

JPMorgan Kripto Paralarla Olan İlişkisini Kuvvetlendiriyor

ABD’nin en yüksek hacimli finans kuruluşlarından biri olan JPMorgan, kripto paralarla ilgilenmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ticari kullanım için JPM’i coin’i piyasaya süren JPMorgan, Blockchain temelli dijital varlıklarını arttıracağını ifade etti.

JPMorgan gelecek nesiller için dijital para birimlerinin çok değerli olacağına, en değerli varlıklar sınıfında dijital para birimlerinin olabileceğine dair analizler yapıyor.

ABD Seçimleriyle İlgili Diğer Haberler

ABD Senatosunda İlk Bitcoin Sahibi Wyoming’ten Seçildi

Kripto Paralar İçin 2020’nin En Kritik Günleri: ABD Seçimleri

Bitcoin Kaç TL, Bitcoin Kaç Dolar, Bitcoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Bitcoin ABD seçimi ile ilgili güncel haberleri aşağıda yer alan butonlarla paylaşabilirsiniz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here