ABD Senatosunda İlk Bitcoin Sahibi Wyoming’ten Seçildi

0
230

ABD seçimlerinde kripto paralar adına olumlu gelişmeler gerçekleşmeye devam ediyor. Gergin süren seçimde 14000$ üzerinde kendine yer bulan Bitcoin, sakin fakat kararlı duruşuyla yatırımcılara güven vermeye devam ediyor. Amerika’nın Wyoming eyaletinde eski kongre üyesi Cynthia Lummis’in ABD senatosu için seçilmesiyle, ABD senatosunda bilinen ilk BTC yatırımcısı yer almış olacak.

Damadı tarafından 2013 yılında ikna edilerek BTC alan Lummis, ABD seçimlerinin bitmesiyle, Ocak ayında Senato’da yerini alacak. Üst meclisin bilinen ilk kripto para yatırımcısı üyesi Cynthia Lummis olacak. ABD’de üst düzey yetkililerden daha önce kripto para sahibi olduğunu açıklayanlar olmuştu fakat ilk defa bir ABD senatörü kripto para sahibi olmuş olacak.

Wyoming eyaletinde son iki yılda kripto para girişimcileri için birçok yeni düzenleme yapıldı. Kripto para yatırımcılarına oldukça sıcak bakan eyalet, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine izin tanıyan birçok sözleşmeyi kabul etti.

Wyoming Kriptoya İnanıyor

Wyoming’te kripto para destekleyen bankalardan biri olan Avanti Financial’ın CEO’su Caitling Long, Lummis’in Senato’da yer almasının kripto paralar için çok önemli bir gelişme olduğunu dile getirdi.

Avanti, Lummis’in tıpkı Wyoming’te olduğu gibi bireysel haklara ve özgürlüklere destek vereceğine, Cynthia’nın BTC arkasındaki felsefeye inandığını ve bunu en üst düzeyde dile getirebileceğine inandığını söyledi.

Lummis İçin İşler Kolay Olmayacak

ABD Senatosuna seçilen Lummis için işler kolay olmayacak, son zamanlarda Square ve Paypal gibi şirketlerin desteğine rağmen, ABD’de milletvekilleri ve IRS Bitcoin’e karşı hala oldukça sert bir bakış açısına sahipler. IRS yetkilileri ve milletvekilleri, BTC’nin kara para aklama ve illegal işler için uygunluğuna dikkatleri çekmek için yoğun bir çaba gösteriyorlar. Bu nedenle Senato üyesi Lummis’in BTC’i ve diğer kripto paraları savunması bir hayli zor olacak.

ABD’de yapılması düşünülen bazı düzenlemelerle kripto paraların günlük ticaretinin önü kesilebilir. Bu nedenle ABD senatosunda kripto paraları yakından tanıyan birinin seçilmesi, dijital para birimleri için şu an için sevindirici bir haber.

Bitcoin Kaç TL, Bitcoin Kaç Dolar, Bitcoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Bitcoin ile ilgili bu güncel haberleri aşağıda yer alan butonlarla paylaşabilirsiniz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here