AdEx Network (ADX) Coin Nedir? – AdEx Network (ADX) Nereden Alınır?

0
435

Blok zinciri ekosisteminde yerini almış olan bir diğer başarılı girişim ile karşınızdayız. Kripto Dede olarak bu yazıda sizlere AdEx sisteminden ve nasıl bir geleceği olduğundan bahsedeceğiz. İçerikte, AdEx Network (ADX) coin nedir, AdEx Network (ADX) nereden alınır gibi konu başlıklarını bulacaksınız.

Konuyla ilgili olarak merak ettikleriniz olur ise, bize ulaşmak için yazının altındaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

ADEX/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için ADEX logosuna tıklayabilirsiniz.

ADEX/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda ADEX/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

AdEx Network (ADX) Coin Nedir?

adex adx coin nedir

İnternet reklamcılığındaki sahteciliği bitirmeyi amaçlayan AdEx Network, adından da anlaşılacağı üzere bir reklam görüntüleme ağıdır. Bu ağda reklam gösterimleri ve diğer ödeme işlemleri için kullanılan coin ADX olarak isimlendirilmiştir.

Yayıncılar ve reklam verenler arasındaki bağlantıyı sağlayan ve sahteciliği minimuma indiren sistemde gizliliğe de önem verilmektedir.

AdEx Network (ADX) Coin Nereden Alınır?

adex adx coin nereden alınır

Kredi kartı ya da banka kartınız ile TL olarak ADX coin alabilmek için Binance borsasına buradan kaydınızı yapabilirsiniz. Kayıt konusunda bilgi almak için ise Binance hesap nasıl açılır konulu içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

AdEx Network (ADX) Coin Nasıl Çalışır?

Ethereum ağında bulunan AdEx, reklam alımı ve satımı için akıllı sözleşme sistemini kullanıyor. Temel blok zinciri üzerinden belirlenen reklam anlaşmaları market adı altındaki bir bölümde RESTful servisler olarak paylaşılır.

Reklamlar üzerinden elde edilen gelirler de hem yayıncılar hem de sisteme dahil olanlar arasında paylaştırılır.

Sistem kapsamında ödeme alışverişleri de oldukça hızlı yapılıyor. Bunun için ilerleyen zamanlarda eklenecek özellikler ile, sadece tek bir hareket ile ödeme işlemlerinin daha da kolayca tamamlanması sağlanacak.

AdEx Network (ADX) Coin Editör Yorumu

2016 yılında duyurulduktan sonra ciddi bir merak konusu olan AdEx Network, 2017 yılı içerisinde ilk testlerine başladı ve başarılı bir ICO dönemi geçirdi. 40.000 ETH’ye yakın bir seviyede satış yapılan ICO’yu takiben ADX coinin fiyatı da değişiklik göstermeye başladı.

ADX/BTC 4 Saatlik Grafiği

Grafikte de görüleceği üzere, fiyat anlamında büyük bir düşüş sonrası düzene girmeyi başarmıştır. Bu durum özellikle 2018 yılı şubat ayında dApp beta sürecinin başlamasıyla bu hale gelmiştir. Önümüzdeki süreçte ise düzenin korunacağı ve ilerleyen aşamalarda daha yüksek seviyelerde bir ADX coin ile karşılaşılacağı öngörülüyor.

Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen her noktada doğru ve güncel bilgilere sahip olduğunuzdan emin olarak, kendi kararlarınız ile yatırım yapınız.

AdEx Network (ADX) coin nedir, AdEx Network (ADX) nereden alınır konulu içeriğimiz umarız beklentinizi karşılamıştır. ADX ile ilgili sıkça sorulan sorular ve cevaplarını aşağıda ayrıca paylaşıyoruz.

AdEx Network ADX Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Piyasada yer alan toplam ADX coin miktarı ne kadardır?

Piyasaya sürülecek olan maksimum ADX miktarı 150.000.000 olarak belirlenmiştir. 23 Eylül itibari ile dolaşımda olan ADX miktarı ise 101.793.379 olmuştur.

AdEx sistemi için kripto cüzdanı zorunlu mudur?

AdEx Network’e kayıt yaptıktan sonra sistem size uygulama içi bir cüzdan zaten oluşturmaktadır. Bu sebeple sizlerin bir cüzdan oluşturmasına gerek olmasa da, yine de her ihtimale karşı Binance üzerinden bir cüzdana sahip olmanız iyi olacaktır.

Outpace nedir?

AdEx sistemi dahilinde adı sıkça duyulan Outpace, çoklu ödeme kanalı olarak adlandırılabilir. Sistem dahilinde oluşturulan bu kanal sayesinde reklam bütçesinin ödenmesi, yayıncıların kazandığı ödemeleri çekmesi gibi işlemler tek bir seferde gerçekleşir ve hesaplamalar sistem tarafından otomatik yapılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here