Aeternity (AE) Coin Nedir? – Aeternity (AE) Nereden Alınır?

0
542

Kripto para ekosistemini incelemeye devam ettiğimiz serimizde bu içerikte sizlere Aeternity projesinden bahsedeceğiz. İçerik boyunca göreceğiniz başlıklarda AE coin nedir ve nereden alınır sorularının cevaplarını bulacaksınız. Eğer Aeternity konusunda yorumlarınız var ise ya da sorularınız olursa, sayfanın alt kısmındaki yorum bölümünden bize bildirebilirsiniz. İyi okumalar.

AE/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için AE logosuna tıklayabilirsiniz.


AE/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda AE/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

Aeternity (AE) Coin Nedir?

aeternity ae coin nedir

Aeternity projesi, Ethereum tabanlı projelerden birisidir. Bu proje kapsamında finansal işlemler için daha hızlı ve güvenli bir ortam sağlanması amaçlanıyor. Özellikle ölçekleme konusunda sunduğu fırsatlar ile benzeri projelerden bir adım öne geçmeyi başarıyor.

Sistem dahilinde yapılacak işlemler için AE coin kullanılmaktadır. AE coin yapısı itibariyle, sistem üzerindeki verimliliği artırmak için akıllı sözleşmeleri ölçekleme düzenine dahil etmektedir.

Daha fazla bilgi için resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Aeternity (AE) Coin Nereden Alınır?

aeternity ae coin nereden alınır

AE coin satın almak için dünyanın en iyi kripto para borsalarından birisi olan Binance’ye buradan kayıt olabilirsiniz.

Aeternity (AE) Coin Nasıl Çalışır?

Aeternity projesi özellikle akıllı sözleşmelerin çalışma yapısı gereği diğer projelerden farklı bir yerde bulunuyor. Akıllı sözleşmelerin standart blok zinciri dışında işlemesine de olanak sağlayan yapısı ile gerekli görülen değişikliklerin yapılarak daha iyi bir ölçekleme elde edilmesi mümkündür.

Zincir dışında bulunan akıllı sözleşmeler ile güvenlik de üst seviyede sağlanır. Gerekli bilgilerin sisteme dahil edilmiyor olması bu güvenliği sağlıyor. Akıllı sözleşmeler kapsamındaki değişiklikler de bu alanlarla sınırlı olduğu için genel sistemi hemen etkilemiyor. Sistem bu şekilde işlediği için de daha hızlı işlemler yapılması mümkündür.

Aeternity (AE) Coin Editör Yorumu

Aeternity coin ilk olarak 2017 yılında fiyatlandığında 3, 4 dolar seviyelerini görmeyi başarmıştır. Özellikle 0,8 dolar gibi seviyelerden bu şekilde yükseliş sağladığı için de dikkatleri üstüne çekmiştir. Ancak sonrasında düşüş trendine girmiştir.2017 yılı sonlarında ve 2018 yılı ortalarında 2 defa, Aeternity fiyatında çok ciddi yükselişler de yaşanmıştı.

2019 yılı sonlarında 0,5 dolar seviyesine kadar düşen AE coin, 2020 yılına girildiğinde ve sonrasında 0,1 dolar seviyelerini görmüştür. Aslında diğer coinlere olan yatırımların artmasının etkisinde fiyatlar bu kadar düşmüştür. Projenin devamlılığı sonucunda beklentinin daha üst seviyeler olduğu düşünüldüğünde, 2021 yılında fiyatlarda da artış yaşanması bekleniyor.

Sayfada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce gerekli bütün araştırmaları yaptığınızdan emin olunuz.

Aeternity Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Aeternity coin ile ilgili sıkça sorulan soruları aşağıda görebilirsiniz.

AE coinin maksimum arzı ne kadardır?

Toplam AE coin arzı 368.493.117’dir.

Aeternity ICO’su ne zaman yapılmıştır?

ICO 29 Mayıs 2017’de başlamış olup 19 Haziran 2017’de tamamlanmıştır. Bu süreçte 24 milyon dolar gibi bir miktar elde edilmiştir.

AE coinin ICO fiyatı ne kadardı?

ICO’daki fiyatı 1 AE coin için yaklaşık 0,3 dolardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here