Algorand (ALGO) Coin Nedir? – Algorand (ALGO) Nereden Alınır?

0
751

Blockchain ekosistemi sürekli değişen ve gelişen bir yapıya sahip olup coinler konusunda, eski ya da yeni olsa da doğru bilgilere ulaşmak gerekiyor. Bu noktada güncel coin bilgileri içeren bölümümüz öne çıkıyor. Bugün sizinle paylaştığımız bu içerikte ALGO coin nedir ve nereden alınır onu anlatıyoruz. Eğer içerikte yer alan bilgiler aklınıza takılanları çözemediyse, lütfen aşağıdaki yorum bölümünden bize sorularınızı bildiriniz. Sizlere en kısa sürede dönüş yapacağız.

ALGO/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için ALGO logosuna tıklayabilirsiniz.

ALGO/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda ALGO/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

Algorand (ALGO) Coin Nedir?

algo coin nedir

Algorand projesi herkese açık bir blok zinciri projesi olarak ortaya çıkmıştır. Blok zincir ekosisteminin temelinde yer alan Bitcoin’in yerine çok daha iyi bir sistem sunma amacı taşımaktadır. Birçok kişiye göre yeni nesil bir blockchain sistemi olan Algorand, madencilik konusunda da yeni yaklaşımlar üzerine yoğunlaşmıştır.

Algorand projesinde ağ dahilinde kullanılan coin Algo olarak isimlendirilmiştir. Bu coin ile zincir içindeki işlemlerin kaydı çok rahat tutulabilir.

Daha fazla bilgi için resmi sitesine buradan giriş yapabilirsiniz.

Algorand (ALGO) Coin Nereden Alınır?

algo coin nereden alınır

Binance üzerinden alım işlemi yapabilirsiniz. Bunun için siteye kayıt olmanız gerekiyor. Bu linkten kayıt sayfasına ulaşabilirsiniz.

Algorand (ALGO) Coin Nasıl Çalışır?

Algorand projesinin arkasındaki ekip, halihazırda kullanılan Bitcoin madenciliğinin merkezi bir şekle dönüştüğünü ve sistemlerin bu durumdan kurtulması gerektiğini savunuyor. Ayrıca güvenlik ve işlem hızının da yetersiz olduğunu düşünüyor. Bütün bunlar için de Algorand projesinde PPoS olarak adlandırılan algoritma tercih ediliyor.

Algoritma kapsamında sistemdeki işlemlerin onayında rastgelelik kullanılıyor. Böylece güvenli ve hızlı bir sistemin yanı sıra, daha merkeziyetsiz bir yapı elde ediliyor.

Algorand (ALGO) Coin Editör Yorumu

Algo coin ICO sonrası borsalarda işlem görmeye başladığında 3 doların da üzerinde bir fiyatlandırmaya sahipti. Ancak bu durum büyük satış baskılarının ardından çok sürmedi ve düşüşler başladı. 2019 yılı sonlarına doğru 0,3 dolar seviyelerine kadar düşen coin fiyarı bir süre bu seviyelerde kaldı ve biraz daha altlara indi.

Borsalarda yapılan işlemlerin artması ve hacmin yükselmesi ile birlikte coinin fiyatı da aralarda artmaya başladı ancak bu satış baskıları ile tekrar düşüş yaşanmasının önünde bir engel olamamıştır. Ancak Haziran 2020’de tekrardan artışlar başlamış ve 2021 yılındaki ciddi artış hedeflerine bu tarihlerden ulaşmaya başlamıştır. Coin bu şekilde işlem hacmini artırmaya ve dolar seviyelerini yükseltmeye devam edecektir.

Burada coinle ilgili yer alan bilgiler ve yorumlarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen araştırmanızı yeterli düzeyde yaptıktan sonra yatırım işlerine dahil olunuz.

ALGO Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Algorand (ALGO) coin nedir ve Algorand (ALGO) nereden alınır konusundaki içeriğimizle ilgili sıkça sorulan soruları aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Ayrıca merak ettiğiniz noktaları bize iletebilirsiniz.

Algo coin maksimum arzı ne kadardır?

Algo coinin toplam arzı 10 milyar ALGO’dur. Güncel olarak Eylül 2020 itibariyle sistem dolaşımında olan coin miktarı 1 milyarın üzerindedir.

Algorand ICO’su ne zaman yapılmıştır?

Algorand ICO’su 19 Haziran 2019 tarihinde tamamlanmıştır. ICO boyunca toplam 100 milyon doların üzerinde bir yatırım sisteme dahil edilmiştir.

Algorand coin token türü nedir?

Algorand coin kendi özel blok zinciri sistemini kullanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here