Alibaba Kurucusu Jack Ma: Dijital Para Birimleri Finansal Sistemin Geleceği

0
223

Alibaba Group Kurucusu olarak bilinen Jack Ma, geleceğin finansal sistemleri için en önemli rolü dijital para birimlerinin oynadığını dile getirdi.

“Dijital para birimi değer yaratabilir ve dijital para birimi aracılığıyla yeni bir finansal sistemin nasıl kurulacağını düşünmeliyiz.”

Jack MA

Gelecek 30 sene için finansal sistemin merkezinde, dijital para birimlerinin yer alacağını söyleyen Jack Ma, sözlerine şöyle devam etti “Dijital para birimi, para birimini yeniden tanımlayabilir.”

Jack Ma katıldığı etkinlikte kripto paraların devlet baskısıyla inanılmaz bir şekilde bastırıldığını, bunu gazetelerin, basın kuruluşların dahi konuşamadığını söyledi.
Jack Ma kripto para için büyük bir yanılgı olduğunu, sadece gençlerin ilgilendiği bir teknoloji olarak görmenin yanlış olduğunu dile getirdi. Son yıllarda Çin’in kripto parayı anlamaya çalıştığını fakat bu çalışmaların şu an için ”yetersiz” olarak nitelendirdiğini söyledi.

Ma’ya göre blockchain teknolojisine sadece para olarak bakmanın büyük bir yanlış. Bütün teknoloji devlerinin ve markaların blockchain tabanlı geliştirilen teknolojilerle çok daha iyi hizmet verebileceğini düşünen Jack Ma, bu düşüncesini katıldığı konferansta dile getirdi.

“İnovasyon her zaman bir risk taşır, risksiz inovasyon olmayacak … en büyük risk, riski sıfıra indirmeye çalışmanızdır.”

JACK MA

Jack Ma 5 yıl önce şu an bulunan dijital paraları düşünemezdik fakat gerçekleşti diyerek sözlerine devam etti. İş İnsanı Ma, Çin’de finansal sisteme devlet bankalarının hakim olduğunu, bu sistemin yanlış olduğunu dile getirdi. Blockchain tabanlı yeni bankacılık uygulamalarının Çin’de yaygınlaşmasının, Çin ekonomisi için daha iyi sonuçlar doğurabileceğini söyledi.

Alibaba’nın Bağlı Olduğu AntGroup Çin Ekonomisinde Zirvede.

Bu yazıyı paylaşarak arkadaşlarınızın da haberdar olmasını istiyorsanız, aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here