Altcoinler’de Tarihi Düşüş Yaşanabilir Mi? Altcoinler Kaos Halinde

0
256

Bitcoin’in 13.800 Dolar ile 2019 rekorlarını kırmaya yaklaştığı günlerde, Altcoinler için mutlu haberlerin sayısı çok az. Ethereum’un dahi 400 doların altına gerilediği günlerde, Altcoinlerde küçük bir kaos yaşanıyor. Peki bu küçük kaos neyin habercisi olabilir?

Altcoinler Yavaş ve Kırılgan

Altcoinler son zamanlarda yavaş ve kırılgan bir görüntü veriyor. Bitcoin’in 57 milyar dolar artan hacmine karşılık, tüm altcoinlerde toplam artış sadece 3 milyar dolar seviyesinde oldu.


Analist Don Alt, Altcoinler için bir kaos olduğunu fakat bunun gülünç bir tablo olduğunu dile getiriyor.

Bitcoin’in kripto paralara olan hakimiyeti %57 seviyelerinden %63’e kadar çok kısa süre içerisinde çıktı. Bunun başlıca nedeni olarak geçen hafta yaşan DeFi olayları gösteriliyor.

ABD Seçimleri ve Altcoin

Piyasa içerisinde kötü grafikler çizen tek değer altcoinler değil. Yaklaşan ABD seçimleriyle düşüş yaşayan ABD Borsası da altcoinlere düşüş sırasında eşlik ediyor. Altın tarihi rekorlardan sonra son haftalarda durgun bir grafik çizmeye devam ediyor. Bütün bunlar olurken Bitcoin’in çok daha farklı bir tablo çizdiğini söylemek mümkün.
Uzmanlara göre geçen seneden beri ciddi düşüşler yaşayan Bitcoin’i, birçok yatırımcı toplayarak HODL cüzdanlarına aktardı. Bitcoin’in istikrarlı yatırımcıları ve yeni gelen kripto para yatırımcılarının, daha risksiz gördüğü Bitcoin’i seçmesi, Bitcoin’i çok daha değerli hale getiriyor.

Altın Sabit, Dolar Düşüyor, Bitcoin Yükseliyor…

Bitcoin uzun zamandır beklediği rallinin tadını son günlerde sonuna kadar çıkarıyor. ABD Doları düşerken, altın 1900$ rakamlarını aşamıyor. BTC ise birçok uzmandan 11 Mart 2021 için 20000$ tahmini almaya devam ediyor. Analist Ceteris Paribus, Bitcoin’in geçen yıl yaşadığı kötü şöhreti, bu denli tersine çevirmiş olması oldukça destansı yorumunu yaptı. Bu içeriği paylaşarak Altcoinler ve Bitcoin hakkında bilgi paylaşımı yapabilirsiniz. Paylaşım butonları hemen aşağıda.

Bitcoin Kaç TL, Bitcoin Kaç Dolar, Bitcoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here