Analist: Bitcoin Üzerinde Satış Baskısı Azalıyor

0
232

Analist: Bitcoin üzerindeki satış baskısı, son düşüşün ardından borsalardaki BTC arzı düşmeye başladıkça azalıyor.

  • Bitcoin çok önemli bir noktada
  • Kurumların BTC’e olan güveni artıyor

Santiment verilerine göre Bitcoin (BTC) üzerindeki satış baskısı gittikçe azalıyor.

Borsa çıkışları üzerinden alınan verilere göre BTC üzerinde satış baskısı düşüş gösteriyor. Balinalar ve yatırımcıların borsalara BTC yatırmaması, kripto paralarını cüzdanlarında tutması kripto para dünyası tarafından olumlu karşılanıyor.

Bitcoin İçin Yol Ayrımı Zamanı

Bitcoin 2020’nin başlarından itibaren istikrarlı bir yükseliş gösterdi. Kripto para birimi zaman zaman dalgalanmalar yaşasa da bu genel durumu etkilemedi. Şimdi ise 2020’nin son ayı Aralıkta geçtiğimiz hafta büyük bir satış baskısıyla karşı karşıya kaldı. Yüksek bir dalgalanma yaşayan Bitcoin, analistlerin yorumuna göre el değiştirdi.

Santiment Aanalistleri Bitcoin’in 18750$ civarlarına kadar gerileyip, tekrar tırmanmasını oldukça olumlu buluyor.

”Bu eğilim Şükran Günü tatili sonrasında tersine dönmeye başlamıştı. Herhangi bir kripto varlığının madeni paraları çevrimdışı cüzdanlara taşınıyorsa, bu tarihsel olarak satmak istemeyen hodlers için bir güven işareti olmuştur. “

Borsalarda tutulan BTC yüzdesi

Bitcoin’in üzerinde satış baskının ilk aşamada kalkmış olması BTC için tam olarak iyi haber anlamına gelmiyor. Balinalar paralarını hala hızlı bir şekilde kripto para borsalarına aktararak satış yapmaya başlayabilir.

Geçtiğimiz hafta balinalar borsalarına akın edip kripto paralarını satmaları BTC’nin 20000$ üzerinde yapacağı yükselişi engellemişti.

CryptoQuant’ın Bitcoin Exchange Flows göstergesi gibi diğer zincir içi veri noktaları, balinaların borsalara daha fazla BTC yatırmaya devam ettiğini gösteriyor.

Bu yüzden borsalardaki BTC arzı düşüşte olmasına rağmen balinaların en ufak hareketleri bile BTC’de ciddi bir satış baskısı oluşturabilir.

Kurumlar Bitcoin’e Daha Çok Güveniyor

2020 Yılında birçok kurumsal yatırımcı Bitcoin’e güvenmeyi seçti. MicroStrategy, Paypal, Square ve birçok yeni oyuncu kripto para dünyasına giriş yaptı.

Kurumların Bitcoin’e karşı artan güvenin balinaların satışına karşı koyup bırakmayacağı henüz belli değil. Teknikler ayrıca, büyük bir dalgalanma artışının yaklaştığını ve bunun bir düzeltmenin yaklaştığı veya başka bir rallinin yaklaştığı anlamına gelip gelmeyeceği hala belirsizliğini koruyor.

Fakat tek durum bu değil. Kurumsal oyuncular Bitcoin pazarına girmesine şüpheli yaklaşan kripto para yatırımcılarının sayısı Twitter de son zamanlarda artmaya başladı. Yatırımcılar kurumsal firmaların hem long hem short pozisyonlar alarak her türlü kar ettiğini ve küçük yatırımcının parasını topladığını iddia ediyor.

Bitcoin Kaç TL, Bitcoin Kaç Dolar, Bitcoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Bitcoin’le ilgili bu paylaşımı aşağıda yer alan butonlardan paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here