Analist: Ethereum 2.0 Stake Oranları Artarken, ETH Fiyatı V Şekline Hazırlanıyor

0
253
  • 24 Saat içerisinde fiyatı 550 dolarlık destek seviyesinin altına inen ETH, kısa sürede destek noktasının üstüne çıkmayı başardı.
  • Ethereum 2.0 için stake oranları hızla artmaya devam ediyor. 1.2 Milyon ETH şimdiden toplandı.

Ethereum 2.0’ın yaklaşan lansmanıyla beraber fiyatını arttıran ETH, geçtiğimiz haftalarda oldukça dalgalı bir performans izledi. Birden fazla kez 620$ direncinden dönen kripto para birimi, istenilen hedefe ulaşmakta güçlük çekti. Buna rağmen kripto para biriminin genel performansı yatırımcıları mutlu etti.

Ethereum 2.0 Fiyatı Beklenenden Çok Daha Az

8 Aralıkta kripto para piyasasının genel olarak geri çekilmesinden eklenen ETH, 530$ seviyelerine kadar düştü. Kripto para birimi 11 Aralık itibariyle 567$ civarında işlem görüyor.

Günlük grafikte, ETH fiyatı 12-EMA’nın altına kadar geriledi fakat daha önce 15 Ekim’de yaptığı gibi 26-EMA noktasını ETH savunmayı başardı. ETH lehine artan en önemli değer ise ETH2 için toplanan miktar olarak gözüküyor.

Kasım ayındaki yavaş bir başlangıcın ardından, mevduatlar hızla yükseldi, sadece beş gün sonra 116.448’den 730.176’ya sıçradı. Toplam sayı şu anda 1.229.000 olup, bu da 660.000.000 doların üzerindedir.

Ethereum için 530$ seviyesi şu an için en güçlü destek noktası olarak gözüküyor. Ethereum’un fiyatının potansiyeli analiste göre V-toparlanma için hazırlanıyor. 100-SMA direnç seviyesinin 575$ üzerindeki bir kırılma ETH’yi 590 Dolar’da olan 50-SMA noktasına hızlıca itebilir.

Ethereum için en riskli senaryo ise 480$’a kadar gerileyen bir destek seviyesinin, hızlı bir kırılma sonucu 380$’a kadar geri çekilmesi olabilir. Geçtiğimiz yılda Paypal, Bitcoin gibi devlerin transfer oranlarını dahi geçen kripto para birimi için oldukça kritik günler kripto para piyasasını bekliyor.

Ethereum Kaç TL, Ethereum Kaç Dolar, Ethereum Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Ethereum Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Kriptodede olarak ETH’e dair en güncel haberleri sizinle paylaşıyor olacağız. Aşağıda yer alan butonlar üzerinden bu haberi paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here