Analist: Litecoin Yatırımı İçin Doğru Zaman Mı?

0
373

Ekim ayında 42 Dolar civarında gezinen Litecoin Aralık ayı itibariyle 92 Dolar seviyelerine kadar çıktı. Geçtiğimiz 1 ay içerisinde %119’luk bir artış sergileyen para birimi, 3 yıl önce ATH noktası olan 356 Dolar seviyelerinden hala çok uzak. Peki Litecoin için 2021 ve kısa vade hedefler neler? Litecoin neden yükseliyor? Kriptodede sizin için İnsidebitcoins’de yayınlanan analist yorumunu paylaşıyor!

Litecoin Neden Yükseliyor?

Geçtiğimiz aydan itibaren %100’den fazla yükselenen Litecoin için iki farklı neden gösteriliyor.

  • Paypal’ın ekim ayında Litecoin’i desteklediğini duyurması. Bitcoin, Ethereum gibi kripto paralarla tekrar anılması büyük bir ivme kazandırdı.
  • Litecoin’in karlılık açısından madenciler tarafından en çok sevilen kripto para birimlerinden biri

Son olarak, 2020’deki kripto patlaması. Kripto pazarı, yılın başındaki 191 milyar dolardan Aralık ayı başında 563 milyar dolara yükselen toplam piyasa değerinin artmasıyla yılın başından bu yana büyümeye devam ediyor. Şimdi, dijital varlıklar artık bu kadar büyüdüğüne göre, özellikle de finansal istikrarın bir noktada belirsiz olduğu Covid-19 salgını yılında, artık Litecoin’i görmezden gelmek mümkün değil.

Litecoin İçin Gelecek Hedefleri Neler?

Litecoin kripto pazarında en çok umut veren kripto para birimlerinden biri. 6.031.024.323 Dolarlık piyasaya sahip kripto para birimi aktif olarak dünyanın en büyük 5. kripto para birimi. Bitcoin’e göre çok daha hızlı olan Litecoin, ödeme sistemlerinde sık sık tercih ediliyor.

Bitcoin’e bir alternatif olarak gösterilen kripto para birimi, birbirine çok benzeyen iki teknolojiye sahip. Bu benzerlik arasında Litecoin’i öne çıkaran özellik ise hızı oluyor. Litecoin çıktığı gün 10 dakika olan blok süresini günümüzde 2.5 dakikaya kadar düşürmeye başardı.

Analist tarafından paylaşılan grafiğe bakıldığında, Litecoin şu anda açıkça bir yükseliş eğiliminde işlem görüyor. Yaklaşık 81 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıktıktan sonra, bir sonraki direnç seviyesi 104,02 dolar ve ardından 120 dolar civarında kaldı. Öte yandan, LTC / USD çifti 77 $ ve 69 $ ‘da güçlü destek seviyelerine sahip.

Litecoin geçtiğimiz aylarda Ethereum’un yaptığına benzer bir yükseliş yaparak 150$’a kadar kısa süre içerisinde çıkabilir.

Litecoin Kaç TL, Litecoin Kaç Dolar, Litecoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Litecoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Litecoin ile ilgili bu paylaşımı aşağıda yer alan butonlardan paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here