AP News, ABD Başkanlık Seçimlerinde Blockchain Teknolojisiyle Yayın Yapıyor

0
218

Associated Press haber ajansı, ABD başkanlık seçim sonuçlarını ETH ve EOS blok zincirlerinde oluşturduğu sistem ile yayınlamaya başladı.

Ajans seçi sonuçlarında veri değişmezliğini sağlamak ve blok zincirine aktarmak için Everipedia’nın OraQle yazılımını kullanarak hareket ediyor.

AP Ajansı okuyucuların gelecek sonuçları takip etmesi için ETH genel anahtarını ve eyalet bazında erişilebilir sonuçlar sunan sürümünü de takipçileriyle paylaşıyor.

ABD Başkanlık Seçiminin Kripto Paralara Etkisi

Kripto Para takipçileri ve profesyonelleri, kripto para piyasasının seçim sonuçlarını nasıl etkileyeceğini merakla bekliyorlar. Seçim öncesi yapılan bazı analizlere göre seçimin kripto paralarda büyük dalgalar yaşanacağına dair fikirler bulunuyordu.

Bundan yaklaşık 4 yıl önce ABD2de yapılan seçimlerde bitcoin’in 600 Dolar’dan 700 Dolar’a kadar yükseldiği görülmüştü. Günümüzde ise piyasalarda genel olarak sessiz hakim. Buna rağmen ETH’un değeri 400$ üstünde sabitlenirken, Bitcoin 14000$ üzerinde kalıcı bir direnç noktası oluşturuyor.

Bu yazıyı aşağıda yer alan butonlar üzerinden paylaşarak ABD seçimleri ve kripto paralar hakkında paylaşım yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here