Asya’nın En Büyük Bankalarından DBS, Kripto Borsası Açmak İçin Hazır!

0
224

Singapur ve Asya’nın en büyük bankalarından biri olan DBS, kripto paralarla ilgili önemli bir adım atıyor. ”DBS Digital Exchance” Türkçesi ”DBS Dijital Değişim” olarak bilinen ticaret platformu, kullanıcılarına kripto para işlemleri yapması için imkan tanıyacak. Sistem üzerinde ilk olarak Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) ve XRP (XRP) alım – satımı yapılabilecek.

Banka yeni sistemle ilgili şu duyuruyu yaparak, kripto para ekosistemine girdiğini ilan etti.

“Dijital varlıklar, yarının dijital ekonomisinin geleceği olmaya hazırlanıyor.”

DBS

Banka destekli açılacak olan dijital borsa geniş bir ekosistem içerisinde hedef vermeyi düşündüklerini ifade etti. Müşteriler DBS üzerinde kripto paralarını fon olarak saklayabilecek.
Finansal kurumlar ve yatırımcılara doğrudan sunulacak olan bu sistem, kişisel yatırımcılara birtakım güvenlik önlemleri aracılığıyla sunulacak. Şu an için banka bu konuda net bilgi yayınlamadı.

Bu yazıyı paylaşarak, bankaların dijital para borsalarıyla ilgilenmeye başladığını arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Paylaşım butonlarıyla kolayca paylaşım yapabilirsin.

Bitcoin Cash Kaç TL, Bitcoin Cash Kaç Dolar, Bitcoin Cash Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Cash Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here