Augur (REP) coin Nedir? – Augur (REP) Nereden Alınır?

0
308

Blok zinciri ve Ethereum hakkında konuşulduğunda akla gelen bir kirpto para sisteminden bahsedeceğiz: Augur. Yıllar içerisinde merkeziyetsiz tahmin piyasası olarak ciddi bir ün kazanan bu sistem hususunda içeriğimizde Augur (REP) nedir, Augur (REP) nereden alınır gibi başlıkları inceleyeceğiz.

REP/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için REP logosuna tıklayabilirsiniz.

REP/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda REP/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

Augur (REP) Coin Nedir?

augur rep coin nedir

Augur, merkeziyetsiz uygulamalardan birisi olup Ethereum tabanında bir tahmin piyasası oluşturulmasını amaçlar. Yani bir anlamda bahis ya da iddia sistemi olarak da düşünülebilir. Burada kullanılan para birimi ise REP coindir.

Augur (REP) coin Nereden Alınır?

augur rep coin nereden alınır

Augur satın almak için aklınızda olması gereken en önemli yer Binance’dir. Binance’e ulaşmak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Augur (REP) coin Nasıl Çalışır?

Augur’da herhangi birisi, bir soruyu sistemde sorar. Bunun üzerine olasılıklar belirlenir ve bu olasılıklardan hangisinin gerçekleşeceği düşünülüyor ise ona yatırım yapılır.

Olasılıklar gerçekleştiğinde ise hem bilenler hem de bu durumun cevabının doğruluğunu onaylayanlar REP coinleri kazanır.

Merkezi olmayan bu sistem Ethereum’da yer alan bir akıllı sözleşme üzerinden ilerlemektedir. Buradaki bütün kararlar sisteme dahil olan kişiler tarafından belirlenir. Tahmin piyasalarının geleceği olarak düşünülen bu sistemin yıllar içerisinde sürekliliğinin de devam edeceği düşünülüyor.

Augur (REP) coin Editör Yorumu

Augur sistemi ilk olarak 2015 yılında ortaya çıkmıştır. 2016 yılında ise resmi olarak yayına alınmıştır. Yıllar içerisinde de gelişerek günümüze kadar gelmiştir.

Grafik incelendiğinde 2017 yılının başlarında ciddi bir yükselişe şahit olan piyasa, 2018 yılı başlarında da aynı şeyleri yaşamıştır. Bu süreçlerin arından birçok diğer coin gibi sabit bir düzene girmeyi başarmıştır. ICO’da 0,602 dolardan satışı yapılan REP için bu kadar yüksek seviyelerde işlem görmek de oldukça normaldir.

Halihazırda dolaşımda olan 11 milyonluk REP arzının maksimum seviye olduğu da düşünüldüğünde değerinin giderek artacağı da düşünülebilir.

Burada yer alan bilgilerin yatırım tavsiyesi olmadığını belirtmek isteriz. Lütfen dikkatli yatırım yapınız.

Augur (REP) coin nedir ve Augur (REP) nereden alınır konusundaki içeriğimizle ilgili yorumlarınızı ya da varsa sorularınızı altta yer alan bölümden yorum olarak bize iletebilirsiniz.

AUGUR REP Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Augur kişisel projeler için kullanılabilir mi?

Evet, Augur açık kaynak ve ücretsiz bir şekilde sunulduğundan dolayı kişisel projeler için kullanılabilir. MIT ve GPL lisanslarına sahip olan bu sistemi kullanırken lisans koşullarına uyduğunuzdan da emin olunur.

Augur ICO’su ne zaman olmuştur?

14 Ağustos 2015 tarihinde ICO tamamlanmıştır. ICO boyunca 5 milyon dolardan fazla bir yatırım toplanmıştır.

Auguri tahmin piyasaları için komisyon oranları nedir?

Komisyon seviyelerinin %1 gibi düşük bir seviyede tutulması planlanmaktadır. Ancak yine de piyasayı oluşturanların bunun üzerinde karar vermesi mümkündür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here