Avalanche (AVAX) Coin Nedir? – Avalanche (AVAX) Nereden Alınır?

0
1201

Avalanche (AVAX) Coin Nedir ve Avalanche (AVAX) nereden alınır içerikli bu yazımızda sizlere, bugün borsalarda işlem görmeye başlayan Avalanche hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Kripto para dünyasının takip ettiği bu coin hakkında paylaşacağımız teknik bilgileri inceledikten sonra, en altta yer alan soru cevap kısmında merak ettiğiniz diğer detayları da bulabilirsiniz.

AVAX/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için AVAX logosuna tıklayabilirsiniz.

AVAX/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda AVAX/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

Avalanche (AVAX) Coin Nedir?

avalanche avax coin nedir

Bir DeFi uygulaması olarak karşımıza çıkan Avalanche projesinin dahlinde kullanılacak olan Avalanche coindir. Ağ kapsamında her işlemin 1 saniyenin de altında gerçekleştiği belirtiliyor. 

Yapısı sayesinde diğer blok zincirlerden ayrılan noktaları var ve bunun sayesinde hem hızlı hem de güvenli bir ticaret ortamı sağlıyor.

Avalanche coinin CEO’su Emin Gür Sirer’dir. Yine ekip içerisinde birçok başarılı Türk bulunmaktadır.

Avalanche (AVAX) Coin Nasıl Çalışır?

Avalanche, DAG sistemini baz alan avalanche protokolünü ve standart ağ sistemini baz alan snowman isimli protokolü kullanıyor. Bu protokoller sayesinde %51 atağı olarak da bilinen, ağın büyük bölümünü ele geçiren saldırıları engellediklerini iddia ediyorlar.

Sanal makineler olarak adlandırılan kod birleşimlerinden oluşan zincirler, subnet adı verilen ve alt ağ olarak nitelendirilebilecek ağlarda kayıt altına alınıyor. Daha sonra subnetler üzerinden doğrulayıcılar işlem yapıyor ve blok zincirdeki bloklar oluşturuluyor.

Avalanche blok zinciri kapsamında Platform Chain, Exchange Chain ve Contracts Chain bulunuyor.

  • Platform, zincirin meta datasını saklayan ve doğrulayıcıya yol gösteren, yeni subnetler yaratan kısımdır.
  • Exchange, Avalanche sistemindeki varlıkların birbirleri ile işlemlerini tanımlayan ve gerçekleştiren kısımdır.
  • Contracts, Ethereum uyumlu akıllı sözleşmelerin yer aldığı kısımdır.

Avalanche (AVAX) Coin Editör Yorumu

Avalanche coin Binance üzerinden 22 Eylül 2020 itibari ile borsaya açıldı. Bu açılışın ardından coinin fiyatı 0,9 dolar seviyesinden başlayarak 6,5 dolara kadar çıktı. Türkiye’de çok fazla dikkat çekmesinin sebebi ise bu kadar yüksek bir kazanç sağlamasının yanında, başında bir Türk’ün yer almasıdır.

AVAX/BTC 4 Saatlik Grafiği

Yükselişin ardından 5,25 dolar seviyelerine kadar düşen Avax coin, arz talep dengesine göre normal seviyesine gelecektir. Geliştirme süreçlerindeki artan trend ve ekip üyelerinin ciddi çalışmaları ile projenin geleceğinin çok parlak olduğu görülüyor. Bu durum da ilerleyen zamanlarda daha iyi seviyelerde coin fiyatları görebileceğimiz anlamına geliyor.

Avalanche coin hakkında burada yazılanlar sadece bilgilendirme amacı taşımakta olup, yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce bu coin hakkında yeterli bilgi birikimine sahip olduğunuzdan emin olunuz.

Avalanche (AVAX) Coin Nereden Alınır?

avalanche avax coin nereden alınır

Avalanche coini almak ve yatırım yapmak için hiç zaman kaybetmeden Binance sitesine giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra market kısmından AVAX olarak aratarak, bu coinin alım satım sayfasını bulabilirsiniz.

Avalanche (AVAX) coin nedir ve Avalanche (AVAX) nereden alınır ile ilgili olarak aklınıza takılan herhangi bir soruyu bize yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

Avalanche AVAX Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Avalanche sisteminde saniyede kaç işlem yapılabilir?

Bu sayı kesin olmamakla birlikte 1000 ile 10000 arasında bir işlem kapasitesinin olduğu biliniyor.

Avalanche coinin maksimum arzı ne kadardır?

Coinin arz miktarı en fazla 720,000,000 AVAX olacaktır.

ICO ne zaman tamamlanmıştır?

Avalanche ICO’su 15 Temmuz 2020’de tamamlanmıştır. 42 Milyon dolar gibi büyük bir yatırım toplanmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here