Bill Miller: Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin’i Uçurabilir

0
224

Milyarlarca Dolarlık fonu yöneten Bill Miller, kurumsal yatırımcıların önümüzdeki günlerde Bitcoin’e yönelebileceğini dile getirdi. Yönettiği fonun %1’ini Bitcoin olarak tutan Miller, gelecek günlerde Bitcoin için farklı bir senaryonun konuşulmaya başlanabileceğinin altını çizdi.

  • Bill Miller, 2017 yılından itibaren 54 milyon dolarlık fonun% 30’unu Bitcoin’e ayırdı.
  • Miller, yatırım kararlarıyla S&P 500’ü 16 yılı aşkın süredir geride bıraktı.
  • Miller’e göre fonlarını çeşitlendirmek isteyen yatırım şirketlerinin listesinde ilk sırada Bitcoin var

Ana akım finans piyasalarının itibarlı isimlerinden biri olan Miller, Bitcoin için ilgi çekici açıklamalar yaptı. Miller açıklamasında

Miller dün yaptığı açıklamada , “Enflasyon yükselirse ya sabit kalırsa bile ve daha fazla şirket nakit bakiyelerinin küçük bir kısmını nakit yerine Bitcoin olarak çeşitlendirmeye karar verirse, o zaman Bitcoin’e yeni bir akım başlayabilir”

Kurumsal FOMO Gerçekleşebilir

2020’nin son çeyreğinde birçok kurumsal Bitcoin üzerinde yatırımlar yaptı. Bu yatırımların önemli bir kısmı Milyonlarla ifade ediliyordu. Özellikle Microstrategy geçtiğimiz sene içerisinde 1 Milyardan fazla kripto para yatırımı yaptı.

Microstrategy CEO’su Michael Saylor, ABD Merkez Bankası’nın, ABD dolarını şişiren devam eden salgınla mücadele etmek için daha fazla para basma politikasından etkilendi. Jack Dorsey kısa süre önce Square Inc.’i benzer nedenlerle 50 milyon dolar değerinde Bitcoin satın almaya yönlendirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here