Binance Coin (BNB) Nedir? – Binance Coin (BNB) Nereden Alınır?

0
332

Kripto Dede olarak sizlere güncel coin bilgilerini ulaştırmaya devam ediyoruz. Bugün paylaştığımız bu içerikte BNB coin nedir ve nereden alınır konularında bilgi vereceğiz. Eğer konu hakkında merak ettiğiniz noktalar olur ve içerikte bunları bulamazsanız, yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

BNB/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için aşağıdaki BNB yazısına tıklayabilirsiniz.

BNB/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda BNB/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

Binance Coin (BNB) Nedir?

bnb coin nedir

Binance kripto para borsası, kendine ait bir coin üretmek üzere olduğunun duyurusunu yaptıktan sonra düzenlenen bir ICO ile bu coinin satışını gerçekleştirmiştir. BNB coin, öncelikli olarak ERC20 tokeni olarak piyasaya sürülmesine rağmen sonrasında kendi özel ağına geçince bu durum değişmiştir.

Binance üzerinde ödeme yapmak için tercih edilen coin, aynı zamanda yine Binance üzerindeki Launchpad gibi uygulamalarda satın alma aracı olarak kullanılıyor.

Binance Coin (BNB) Nereden Alınır?

Binance coin buradan kayıt yapılarak satın alınabilir.

Binance Coin (BNB) Nasıl Çalışır?

Binance coin, diğer ripto paralarda yer alan PoW ve PoS gibi algoritmaları desteklemiyor. Bunların yerine BFT olarak adlandırılan ve Türkçe’ye Bizans Hata Toleransı olarak çevrilebilecek bir algoritmayı tercih ediyor.

İlgili algoritmaya göre halihazırda sistem için onayları veren ekipler bulunuyor ve bütün işlemlerin onayları bunlar sayesinde gerçekleşiyor. Bu sebeple de coin için ayrıca bir madencilik işlemi yapılmasına gerek kalmıyor.

Binance Coin (BNB) Editör Yorumu

Binance coin ilk olarak Ethereum tabanlı olarak ortaya çıktı ve borsadan önce duyurusu yapıldı. Burada ciddi bir yatırım desteğini de alan coin, kısa zamanda kendini göstermeye başladı. 1 dolar seviyelerinde bir fiyata sahip olan coin 2018 yılı ortalarında 15 dolara kadar çıkmıştır. 2019 yılına gelindiğinde ise 5 doların altına düşmüştür. Ancak BNB coin gelişmeler sonrasında kısa sürede tekrardan yükselişe de geçmiştir.

BNB coin 2019 yılının ortalarında ise 30 doları görmüştür. Burada bir süre kalan değeri zaman içerisinde düşüşe geçse de tekrardan 2020 yılında yükselmeye başlamıştır. Ekim 2020’de 30 dolar sınırına kadar gelen BNB coinin bu şekilde yılı tamamlayacağı öngörülüyor. 2021 yılında ise artışın süreceği düşünülüyor. Tabii ki bu durum Bitcoin ve diğer önemli kripto paraların durumları ile de doğru orantılı olacaktır.

Bu içerik dahilinde bahsedilen bilgiler hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Binance Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sayfada yer alan Binance Coin (BNB) nereden alınır ve Binance Coin (BNB) nedir soruları dışında da merak edilen diğer sıkça sorulan soruları aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Toplam BNB coin arzı ne kadardır?

Toplam coin arzı Ekim 2020 tarihi itibariyle 176.406.561’dir.

Binance coin güvenli midir?

Binance borsası tarafından kullanılan BNB coin, bu yönden incelendiğinde güvenli bir coin olarak adlandırılabilir.

BNB Ethereum ağında mıdır?

Binance coin ilk olarak Ethereum ağında kullanılmış olsa da sonrasında kendi özel ağına geçmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here