Binance Uganda Sonrası Binance P2P Afrika’da Güçlü Adımlar Atıyor

0
239

Kripto para borsası Uganda’da yaptığı yatırıma ve girişime geçtiğimiz Ekim ayında son vermişti. Son yıllarda kripto para birimleri için büyük önem taşıyan Afrika için yeni haberler gelmeye devam ediyor.

Binance P2P yayınladığı blog yazısında Afrika’da güçlü yeni adımlar attıklarını dile getirdi.

“P2P Tüccarları: Afrika’da Para Özgürlüğünü Kolaylaştırmak” Başlığıyla yayınlanan yazı, Binance’nin 280 Milyon Dolar’a eşdeğer yerel Afrika birimi işlemesini konu alıyor.

Binance Afrika programında Nijerya, Kenya, Güney Afrika, Mısır ve Fas’ta işlem yapan kripto para yatırımcılarını hedefliyor. Binance burada işlem yapan yatırımcılara günlük 30$ – 350$ ortalama kazanç sağladığını iddia ediyor. Binance aynı gönderide kripto para alım – satım işlemlerinin bölgede ticaret için yeni bir soluk getirdiğini dile getirdi.

Binance’nin CEO’su Changpeng daha önce Afrika’da önemli fırsatların kullanılmadığını kripto paraların doğası gereği orada olması gerektiğini dile getirmişti.

“Tüm Afrika pazarını gerçekten önemli bir pazar olarak görüyoruz” dedi. “Şu anda genel olarak Afrika’da kripto para satın almanın çok kolay olduğunu düşünmüyorum, bu yüzden bu durumu iyileştirmeye yardımcı olmak istiyoruz.”

Maurice, “Kripto sahnesi ve her şey açısından, işler çok hızlı büyüyor, gerçekten kıtada ama özellikle Nijerya, Güney Afrika, Gana ve Kenya’da,” dedi.

Araştırma firması Chainalysis tarafından yayınlanan rapora göre Afrika kıtasında, kripto para transferleri son dönemde %50’nin üzerinde arttı.

Kripto para birimlerinin Afrika kıtasında sınır ötesi alışveriş ve yerel ticaret içinde kullanıldığı tespit edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here