Binance USD (BUSD) Coin Nedir? – Binance USD (BUSD) Nereden Alınır?

0
2855

Kripto Para ekosisteminde önemli yere sahip olan ve stable coin olarak adlandırılan sabit değerlere sahip olan coinler de inceleme yazılarımız ile sizlere tanıtmaya devam ediyoruz. Bugün sizlerle paylaştığımız bu yazı dahilinde Binance USD coin nedir ve nereden alınır sorularını cevaplayacağız.

BUSD/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için BUSD logosuna tıklayabilirsiniz.

BUSD/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda BUSD/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

Binance USD (BUSD) Coin Nedir?

binance busd coin nedir

Dijital para konusunda herkes Bitcoin ve benzeri para birimlerini biliyor ve kullanıyor. Ancak bunların çok da düzenli olmayan bir değer artışı ve azalışı karşısında elinizdeki yatırımların değerini korumak gerekiyor. İşte tam bu noktada Binance borsası BUSD coini piyasaya sunarak bu durumu çözmeye çalışıyor.

Binance USD, Binance borsası tarafından sunulan bir sabit para birimi olup Amerikan dolarına endeksli olarak işlem yapılmasına olanak sağlamaktadır. Yatırımların kripto para dalgalanmalarından etkilenmemek için BUSD’ye çevirerek kullanmak isteyenler tarafından tercih edilir.

Binance USD için Binance’nin resmi sayfasına buradan giriş yapabilirsiniz.

Binance USD (BUSD) Coin Nereden Alınır?

binance busd nereden alınır

Binance USD’yi adından da anlaşılacağı üzere Binance borsası üzerinden satın alabilirsiniz. Kayıt olmak için buraya tıklayınız.

Binance USD (BUSD) Coin Nasıl Çalışır?

Binance USD alış ve satışı için sistem üzerinden herhangi bir komisyon ödemesi yapılmaz. Bu durum hem Binance borsası hem de Paxos sistemi için geçerlidir. Sistem uluslararası para transferini de daha hızlı ve maliyetsiz olarak gerçekleştirmeyi amaçlar.

BUSD coin, dolar karşısında 1’e 1 değiştirildiği için arkaplanında bu değerler kadar gerçek paranın da tutulduğunu bilmelisiniz. Eğer yatırım yapmak isterseniz sistem üzerinden bunu gerçekleştirmek ve zamanla faiz geliri elde etmek de mümkündür.

Binance USD (BUSD) Coin Editör Yorumu

Binance USD, Binance borsası tarafından tercih edilen bir stablecoin olduğu için bu anlamda değerinin pek değiştiği söylenemez. Zaten fiyat grafikleri incelendiğinde de çok fazla yükselme ya da düşme görülmeyecektir. Çok büyük bir oranda 1 dolar seviyesinden işlem gören bu coin için al-sat şeklinde gelir elde etmek mümkün değildir.

Bu coin daha çok dijital yatırımları karşılığında daha güvenli bir liman arayışında olan kişiler tarafından kullanılır. Elde edilen BUSD’nin yatırım şeklinde kullanılması sayesinde de gelir elde edilebildiği için bu para birimini çok sık tercih eden kişilerin sayısı da artmaktadır. Farklı sabit para birimleri üzerinden de değişim işlemine olanak tanındığı için bu para birimini sizler de genel olarak borsadaki işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

BUSD ile ilgili burda paylaşılan bilgiler sadece sizleri bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen bunları bir yatırım tavsiyesi olarak algılamayınız.

Binance USD (BUSD) Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Binance USD coin nedir ve BUSD nereden alınır başlıkları altında incelediğimiz coin üzerine merak edilen ve sıkça sorulan soruları aşağıda görebilirsiniz. Farklı noktalarda sorularınız var ise onları da yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

BUSD toplam arzı ne kadardır?

Toplam arz sisteme yatırılan para miktarı ile orantılı olarak değişmektedir. Sabit bir arz miktarı bulunmamaktadır.

BUSD kim tarafından kontrol edilmektedir?

Binance USD para biriminin arkasında Paxos bulunmaktadır.

Binance USD işlem ücreti ne kadar?

BUSD için Paxos’un kendi diğer para biriminde de olduğu gibi herhangi bir işlem ücreti bulunmamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here