Bitcoin 15000$’a Düşebilir -2018’i Bilen Analist’in Tahmini!

0
225
  • Bitcoin geçen hafta 19.500$ civarlarına kadar geldikten sonra sert bir düşüş yaşadı.
  • Geçtiğimiz yıllarda nokta atışları yapabilen bir analist kripto para birimi için daha fazla kayıp oalbileceğini söylüyor.
  • Analist Bitcoin’in daha büyük bir düşüş öncesi sıçrayış içinde olduğunu gösteren bir grafik paylaştı.
  • Aanalist tahminlerini Elliot Wawe teknik analiz formundan faydalanarak yaptı.

Bitcoin 15.000$ Dolar’a Düşebilir

Bitcoin geçtiğimiz hafta bütün kripto para yatırımcılarının yüzünü güldüren bir yükseliş yaparak 19500$ seviyesine kadar gelmişti. Dev kripto para biriminin son yükselişini ETH, XRP ve altcoinler takip etmişti.

Fakat yükselişin sonu BTC için iyi olmadı. Beklenenden çok daha yüksek bir düşüş yaşayan BTC, analistlerin normal bir düzeltme bekleyiş tahminlerini yanılttı.

Lider kripto para birimi 16000$’a kadar düştü ve şu an 17.600$ Dolar civarında işlem görüyor. Bu noktanın BTC’nin tarihi zirvesine oldukça uzak olduğunu söyleyebiliriz.

Analistler bu düşüşün geldiği anlam konusunda oldukça farklı fikirlere sahipler. Bir kısım analistler bunun sadece büyük yükseliş öncesi bir düzeltme olduğunu söylerken, bazı analistler büyük düşüşün devamının ”daha büyük” olacağını söylüyor. Tarihte daha önce 2017/18 düşüşlerini bilen analist ikinci seçenek üzerinde duruyor.

Analis geçtiğimiz günlerde BTC’nin daha büyük bir kayıptan öce sıçrama yaptığına dair bir grafik paylaştı. Analiste göre BTC’nin gelecek hedeefi 15000$ civarı.

Aşağıdaki tablo bu iddia ile paylaşılmıştır. Grafik, Bitcoin’in son fiyat hareketini ve onu 15.000 $ ‘a kadar götürebilecek bir Elliot Wave modelinde işlem görüyor olabileceği iddiasıyla birlikte gösteriyor:

“Bazı şortları açmadan önce 18k’ye yükselen bir pop daha aradığınızı görmeyi seviyorsunuz. bana göre bu, 5 dalgalı düşüşün ardından net bir abc ve kayıtsızlık devreye giriyor gibi görünüyor. “

Bitcoin daha önce yükselirken 3200$’a kadar düşeceğini tahmin eden Analist, yeni grafiğinde tekrar kötü haberlerle geliyor.

Bitcoin Her Yükseliş Öncesi %30 Düşüyor

Kripto para analisti Bob Loukas kripto para biriminin zirveye gitmeden her zaman %30 düştüğünü bu düşüşün bunun devamı olduğunu dile getiriyor. Analist 2017 yükselişi önce bile %30 civarlarında bir düzeltmenin olduğunu dile getiriyor.

Bitcoin eğer %30 bir düzeltme yaşarsa 14000$’a kadar gerileyebilir. Şu an bulunduğumuz haftada BTC %15’lik bir düşüş yaşadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here