Bitcoin 16,000 Dolar’a ulaştı! Peki Şimdi Ne Olacak?

0
248

Bitcoin uzun süredir beklenen psikolojik direnci aşmayı başardı. Son verilere göre Bitcoin sonunda 16,000 Dolar’lık eşiğe ulaştı. Güncel değeri 15.787 Dolar olan kripto para biriminin kısa bir süre içerisinde daha da yükselmesi ön görülüyor. Uzun zamandır aşılması beklenen bu eşit özellikle Bitcoin’in ani şekilde düşüş göstereceğini iddia eden analistler tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

Bitcoin 16.000 Dolar'a ulaştı

Bitcoin’in 16,000 Dolar’a ulaşması, kripto para biriminin 2017’den beri ulaştığı en yüksek değeri bulması anlamına geliyor. Kripto para borsası uzun zamandır durgundu ve pek çok değer değişikliğinin gerçekleşmesi için ABD seçim sonuçlarının beklendiği söyleniyordu. Özellikle Temmuz 2020’den bu yana süren durgunluk yatırımcıların harekete geçmesi ile birlikte sona erdi. Neredeyse tüm analistler tarafından ön görülen Biden zaferinin gerçekleşmesi ile birlikte ABD Dolar’ına bakış açısı değişti. Trump halen görevini bırakmamak için elinden geleni yapsa da, piyasalar bu duruma pek tepki göstermeyecek gibi görünüyor.

Bitcoin grafiği

Peki Bitcoin genel olarak 2020’de nasıl bir grafik izledi? Aslına bakılırsa bu durum periyodik olarak değişiklik gösterdi. Fakat genel olarak incelendiğinde söz konusu kripto para biriminin 2020’nin başından beri yüzde 120,5 değerinde arttığını söylemek mümkün. Bu da yatırımcıları epey mutlu etti. Bu ayın başından beri ise artış yüzde 18,5 civarında. Yalnızca bu haftanın başından beri bile yüzde 18,5 oranında artan Bitcoin’in 12 Kasım tarihindeki artış oranı ise yüzde 3.

”Bitcoin kaç TL?”, ”Bitcoin kaç Dolar?”, ”Bitcoin en güncel fiyatlar nedir?” sorularının yanıtlarını bulmak için hemen buraya tıklayın ve fiyat sayfasına gidin.

Bu güncel Bitcoin haberini arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz aşağıdaki paylaşım butonlarından yararlanabileceğinizi unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here