Bitcoin, 2017’den Bu Yana En Yüksek Değerine Ulaştı!

0
257

Bitcoin, 2017’den bu yana en yüksek noktasına ulaştı. Peki, bu fiyat patlaması neden bir anda yaşandı ve grafiklerdeki artış devam edecek mi? Birlikte inceleyelim!

Dilersneiz öncelikle bu artışın ne anlama geldiğini genel hatları ile inceleyelim.

  1. Bitcoin, son değişimlerle birlikte yğzde 87 artış yaşamış oldu ve 13.000 Dolar’ın üzerine çıkmayı başardı.
  2. Bitcoin’in sanal ödeme platformlarındaki saygınlığı arttı. Paypal gibi alanında oldukça öncü olan bir platformun Bitcoin ile ödeme almayı kabul ettiğini açıklaması bu açıdan çok etkili oldu.
  3. JP Morgan, uzun vadede Bitcoin’in yukarı yönlü grafiğinin devam edeceğini ve altın ile rekabet edebilecek seviyeye geleceğini söyledi.
Bitcoin 13.000 Dolara ulaştı

Eylül ayının sonundan beri Bitcoin’in borsa içerisindeki talep oranları hızlı bir şekilde artış göstermeye devam ediyordu. Bitcoin’in fiyatı hızlı şekilde arttı, hatta en son 2018’in Ocak ayında görülen yüksek seviyelere yeniden erişildi. Bu durumdan sonra Amerika Birleşik Devletlerinin en büyük bankalarından bir tanesi, Bitcoin’in yeni ”altın” olmak için yarışa girdiğini söyledi.

Çarşamba günü Bitcoin 14.000 barajına kadar yükseldi ve burada bir duraksama yaşandı. Bu noktadan sonra küçük oranlı bir düşüş yaşandı ve Bitcoin 13.000 Dolarlık seviyeye doğru geriledi. Fakat bu hali ile bile, Bitcoin’in mükemmel bir yükselişte olduğunu söylemek mümkün. Çünkü söz konusu kripto para biriminin geçen ayın sonundaki değeri yalnızca 10.500 Dolar’dı.

Ekim ortasından bu yana, Bitcoin’deki fiyatlar oldukça yüksek bir ivme ile artmaya devam ediyor. Son istatistiksel raporlara göre de, Bitcoin’in değeri geçtiğimiz yıla göre tam yüzde 87 oranında artış gösterdi. Dolaşımdaki Bitcoin token sayısı 18.5 milyon. Bu token’lerin güncel değeri ise tam 243 milyar Dolar.

Bitcoin Kaç TL, Bitcoin Kaç Dolar, Bitcoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşarak, Bitcoin dair verileri arkadaşlarına iletebilirsin. Paylaşım butonlarıyla kolayca paylaşım yapabilirsin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here