Bitcoin 29.000 Dolar Noktasına Değdi!

0
199

Kripto para dünyasının yıldızı Bitcoin, 2020’nin sonuna gelirken yatırımcılarına son bir sürpriz daha yaptı. Bitcoin’in sene başındaki değerine göre epey artışı, yatırımcılar tarafından oldukça heyecanla karşılanıyor. Belirli bir dönem sonra durağanlaşan grafikler Aralık ayında yeniden hareketlendi ve Bitcoin tüm zamanların en yüksek değeri olan 29.000 Dolar noktasına değmeyi başardı. Hatta bu değerin üzerine çıktı!

Bitcoin yükseliyor

Perşembe günü açıklanan verilere göre Bitcoin, Londra’da 09:54’ten itibaren 29.023’e doğru geri çekilmişti. Bundan hemen önce ise kripto para biriminin fiyatı tam 29.292 ABD Dolarına kadar çıkmayı başarmıştı. Senenin başında yatırım yapanlar çok büyük oranda kar elde ederken, Bitcoin’lerini Mayıs’ta almış olanlar bile tam yüzde elli oranında kar elde etti. 2020 kapanırken borsalarda yaşanan bu hareketlilik resmi para birimlerine güvenin azalması ve COVID-19 gelişmeleri ile ilgili umutların tükenmesi ile ilişkilendiriliyor.

COVID-19 ve Bitcoin Artışı

Bitcoin’in 2020 yılında oldukça hızlı şekilde artması, küresel çapta yaşanan virüs salgını ile ilişkilendiriyor. Dnya devlerinin sağlık sistemleri çökerken, yoksulluk ve açlık sınırının altındaki bireylerin sayısı her geçen gün artarken ve ülkeler gelecekte neler yapılabileceği ile ilgili net bir vaat sunamazken yatırımcılar varlıklarını resmi para birimlerinden çekmeyi tercih etti. Tam bu noktada Bitcoin ve diğer kripto para birimleri mükemmel bir liman oldu. Koronavirüsün başladığı günden beri Bitcoin’in değeri yaklaşık olarak dört katına çıktı. Yaklaşık bir senelik bir periyod için bu mükemmel bir rakam.

Bu yükseliş yalnızca Bitcoin’i değil, diğer kripto para birimlerini de ilgilendiriyor. Ethereum, Tether gibi para birimlerinin hepsi hızlı bir şekilde değer kazandı ve insanların kripto para dünyasına alışması da hızlanmış oldu. Enflasyon riski ve bankaların iflas açıklama ihtimalinden korkan pek çok varlıklı birey, paralarını kripto para platformlarında güvende tutmayı tercih ediyor.

Bitcoin Kaç TL, Bitcoin Kaç Dolar, Bitcoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Bitcoin’le ilgili bu paylaşımı aşağıda yer alan butonlardan paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here