Bitcoin Ağında Onaylanmamış İşlemler 2017’den Beri Gözlenen En Yüksek Seviyede!

0
269

Bitcoin ağı yakın zamanda yavaşlamaya başladı ve BTC’deki yeni fiyat yükselişi çok sayıda onaylanmamış işlemin gerçekleşmesine neden oldu.

Blockchain.com’daki Mempool işlem sayısına bakılırsa, Bitcoin üzerinden gerçekleşen onaylanmamış işlemlerin sayısı 27 Ekim itibariyle tam 100.000’i buldu. Bu da 2017’in sonlarından beri kaydedilen en yüksek onaylanmamış işlem istatistiği anlamına geliyor.

Blockchain.com üzerinden alınan verilere göre, şu ana kadar, bu son rekor kırılmadan önce, onaylanmamış BTC bazlı işlem sayısı en fazla 180.000’a kadar çıkmıştı.

27 Ekim tarihinde Bitcoin 13.745 Dolar eşiğini aştı ve 26 Haziran 2019’da kaydedilen 13.970 Dolarlık zirveye yeniden ulaşacağına dair önemli bir ipucu verdi.

Özellikle yükseliş eğiliminin ortasında iken Bitcoin ağının temel göstergelerinde birtakım problemlerle karşı karşıya geldiğini söylemek mümkün. Örneğin 25 Ekim tarihinde Bitcoin’in hash oranı -hash, Bitcoin ağının sağlıklı çalışma performansını gösteren bir indikatördür- 116.3 EH/s’ye kadar düştü. Bu oran bir gün öncesinde, yani 24 Ekim’de tam 151.1 EH/s idi.

Rapor edilen verilere bakılırsa, bazı madencilik veri toplayıcıları Bitcoin’in hash oranlarındaki düşüşü Sichuan’ın yağmur sezonu ile bir ilişkisi olduğunu söylüyorlar. Bölgedeki şiddetli yağışların madenciler için hidroelektrik fiyatlarının artmasına sebep olduğu ile ilgili birtakım söylentiler var. Nehirler de kuruduğundan dolayı madencilerin yeni stratejisi İç Moğolistan’a ve Xinjian’a taşınmak gibi görünüyor.

Bitcoin Kaç TL, Bitcoin Kaç Dolar, Bitcoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Bitcoin ağında yaşanan yavaşlamalarla ilgili bilgi veren bu içeriği, aşağıda yer alan butonlar üzerinden paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here