Bitcoin Analisti: Bu Yükseliş ”Sahte” İnanmayın!

0
243

Bu haftaya büyük bir yükselişle başlayan Bitcoin, yatırımcıların beklentisini ABD Dolar’ını sarsarak karşıladı. Bu noktada uzun yıllardır BTC üzerinde analistler yapan bir fenomen, BTC’nin yükselişini tamamen sahte olarak ifade etti.

Mark Principato, Bitcoin’in olması gereken seviyelerin 16000$ olduğunu bu seviyelere kripto para biriminin kısa sürede geri döneceğini düşündüğünü dile getirdi. Fenomen BTC’nin yükselişini ”fake breakout” olarak nitelendirdi.

Analist, piyasadaki kalabalık psikolojisini dalgalar çizerek gösteren teknik bir gösterge olan Elliot Dalga Teorisine dayalı bir düşüş senaryosu ile açıkladı.. Bir piyasa döngüsü, dürtü aşaması en temel biçiminde beş dalga oluşturduğunda ve düzeltici aşaması üç dalga oluşturduğunda tamamlanır.

Fenomene göre BTC’nin net olarak bir düzeltici dalgaya daha ihtiyacı var.

Analist, “İki gün önce kurulan bir iç bar vardı ve yüksek seviyeden ödün verildi, bu da yeni bir satın alma sinyali oluşturdu” dedi. “ANCAK bir sinyal tek başına yeterli değildir. 3000$ CİVARI düşüş hareketi muhtemelen hala oyunda ve ilk geri izleme denemesinin [Elliot Wave’deki B DalgasıNI İZLEMESİ MUHTEMEL

Fenomen yatırımcıların stop noktalarını koruması ve dikkatli olmaları gerektiği hakkında net bir uyarıda bulundu.

Fenomen, “TD Sıralı göstergesi, Bitcoin’in haftalık grafiklerinde satış sinyalleri sunuyor” dedi. “Ayı oluşumları yeşil dokuz mum çubuğu olarak gelişti ve bu da bir ila dört haftalık mum çubuklarının düzelmesinin devam ettiğini gösteriyor.”

Analist Bitcoin için sadece 3000$ değil 6000$ civarı bir geri çekilmeninde muhtemel olduğunu, kripto para biriminin 2020’yi 14000$ civarında kapatacağını düşündüğünü dile getirdi.

Bitcoin Kaç TL, Bitcoin Kaç Dolar, Bitcoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Bitcoin’le ilgili bu paylaşımı aşağıda yer alan butonlardan paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here