Bitcoin Cash (BCH) Coin Nedir? – Bitcoin Cash (BCH) Nereden Alınır?

0
342

Kripto para konusu açıldığında herkesin bildiği bir coin vardır ki bunun Bitcoin olduğunu sanırız siz de tahmin etmişsinizdir. Ancak konusu açılan her Bitcoin de ilk ortaya çıkan versiyon değildir. Bunlardan birisi olan yeni nesil kripto para birimlerinden Bitcoin Cash ile ilgili hazırladığımız bu yazıda, Bitcoin Cash (BCH) coin nedir ve nereden alınır konularını işleyeceğiz Konu hakkında yorumlarınızı sayfanın en altındaki bölümden bize iletebilirsiniz.

BCH/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için aşağıdaki BCH yazısına tıklayabilirsiniz.

BCH/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda BCH/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

Bitcoin Cash (BCH) Coin Nedir?

bitcoin cash nedir

Bitcoin Cash, Bitcoin’in ortaya çıkmasından yıllar sonra bir çatallanma yaşaması ile oluşan yeni bir kripto para birimidir. Bitcoin için, blok boyutunun düşük olması sebebiyle yaşanan problemlerin önüne geçmek için yapılan geliştirme ile boyut önce 2 MB’a çıktı. Bunun yeterli olmadığını düşünen kimi Bitcoin geliştiricileri, diğer kullanıcılardan da destek alarak daha büyük bir blok boyutu üzerinde geliştirme yaptı. Yaşanan yeni gelişmeler de Bitcoin’in ana ağından ayrılarak farklı bir ağ üzerinden Bitcoin Cash’in ortaya çıkmasını sağladı.

Bitcoin Cash (BCH) Coin Nereden Alınır?

bitcoin cash nereden alınır

Bitcoin Cash satın almak için buradan Binance’ye kayıt olabilir ve hızlıca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bitcoin Cash (BCH) Coin Nasıl Çalışır?

Bitcoin Cash, standart bitcoine göre daha büyük bir blok boyutuna sahip ve böylece çok fazla işlem tek bir seferde onaylanıyor. Hız olarak bu kadar iyi olan sistem, ödemelerde de normale göre çok daha düşük komisyon almaktadır. Prensip olarak Bitcoin ile aynı çalışma yöntemini kullanmasına rağmen blok boyutu sayesinde öne geçmektedir.

Kendi blok zinciri üzerinden işlem yaptığı için, Bitcoin ağı üzerindeki varlıklarını yeni ağa transfer etmeyi düşünen kişilerden aktardıkları her coin için büyük miktarda komisyon alınması sebebiyle geçişler daha yavaş olmuştur. Bu sebeple de sistem henüz istenilen seviyedeki kullanıcı sayısına ulaşmamıştır.

Bitcoin Cash (BCH) Coin Editör Yorumu

Bitcoin’den fork ile ayrılan ve yeni bir ağdan devam eden Bitcoin Cash sistemi 2017 ortalarında klasik olarak her coinde görülen bir yükseliş ile karşılaştı. Ancak bu durum uzun sürmedi. Yıl sonuna gelindiğinde ise grafiklerden görüleceği üzere tekrardan bir artış yaşandı.350 dolar seviyelerinde olan BCH, 2 ay içerisinde 3500 dolara kadar yükselmeyi başardı. Bu durum tabii ki yine uzun sürmedi ve 1500 dolar seviyesine kadar tekrardan bir düşüş yaşandı.

2019 yılına girildiğinde ise Bitcoin Cash fiyatı 300 dolar ile 400 dolar arasında değişmeye başladı. Yıllar içerisinde ise bu durum pek değişmedi. 2020 yılına girerken pazardaki payını artıran ve günlük işlem hacmini yükselten BCH, bu durumu bu şekilde devam ettirebilir ise eskiden olduğu gibi 1000 dolar seviyelerini zorlayabilir. 

BCH hakkında burada yer alan içerikler bilgi amaçlı olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bitcoin Cash Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kripto Dede olarak sizlere Bitcoin Cash (BCH) coin nereden alınır ve Bitcoin Cash (BCH) coin nedir hakkında hazırladığımız bu içerik dahilinde merak ettiğiniz sorular var ise bize aşağıdan bunları bildirebilirsiniz. Ayrıca BCH ile ilgili sıkça sorulan soruları da yine sizlerle paylaşıyoruz.

Toplam BCH arzı ne kadardır?

BCH arzı 21 milyon BCH olarak belirlenmiştir.

BCH blok boyutu ne kadardır?

Blok boyutu olarak 8 MB belirlenmiştir.

BCH güvenli midir?

Bu coin de diğer coinler gibi kendi güvenliğini sağlamaktadır. Bu anlamda bir sorun yaşanmaz. Ama fiyat olarak güvenli mi diye soruluyor ise, o konuda da haberleri takip etmeniz gerekiyor. Kesin olarak yatırımlar için güvenli bir limandır benzetmesi maalesef yapılamaz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here