Bitcoin Düşerken Kurumsallar Satın Almaya Devam Etti!

0
371

Bitcoin fiyatı son 2 günde ”roller coaster” performansı gösterdi. Geçtiğimiz perşembe günü 1 günde 10000$’den fazla değer kaybeden kripto para birimi, şu an için düşüş trendini kırmış gözüküyor. Kripto para birimi 1 gecelik korkunç düşüşüne Cuma günü piyasaların kapanışıyla beraber son verdi.

Düşüş sonrası en çok konuşulan konu ise ”satılan Bitcoinleri kim aldı?” oldu. Glassnode tarafından alınan verilere göre Bitcoin düşerken balinalar ve kurumsallar satın almaya devam etti.

Bir diğer Güney Kore merkezli analitik firması CryptoQuant’dan alınan bilgilere göre, düşüş sırasında yapılan işlemlerin hepsi borsalara ve Blockchain ağına takılmadı. Bu yapılan işlemlerde kurumsal yatırımcıların (OTC) anlaşmaları yaptığını gösteriyor.

Düşüş sırasında büyük bir alıcı örneği, MicroStrategy oldu. En büyük kripto para yatırımcılarından biri olan MicroStrategy, 10 Milyon Dolara 314 BTC daha aldığını duyurdu. Twitter üzerinde kullanıcılar MicroStrategy’nin yükseliş sırasında aldığı BTC sayısını az buldu. Firma kripto para toplulukları tarafından oldukça sert eleştiriler aldı.

CryptoQuant’ın CEO’su Young Jun, yapılan işlemlerin sadece %7’sinin borsalar üzerinden yatırma ve çekme için olduğunu dile getirdi. Bitcoin’in büyük bir kısmı OTC anlaşmaları gibi borsa dışı işlemler için kullanılıyor.

MicroStrategy’nin yeni bitcoin satın alımına ve BlackRock’un bitcoin vadeli işlemleriyle ilgili konuşan Okex Editörü James, Bitcoin’de kurumsal ilgilinin 2021’de bir gecede kalkacağını düşünenlerin, algı seviyelerini gözden geçirmeleri gerektiğini dile getirdi.

“Kurumsal yatırımcılar, yatırım yaparken akıllarında daha uzun zaman dilimlerine sahip olma eğiliminde olduklarından, Ocak ayındaki fiyat düşüşüyle ​​aşamalı hale gelmeleri olası değildir ve potansiyel olarak daha düşük fiyatlarla yatırım yapmaktan mutlu olurlar.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here