Bitcoin İşlem Ücretleri 2018’den Sonra İlk Defa Bu Kadar Yüksek!

0
238

2018 Bull Run’dan sonra Bitcoin işlem ücretleri en yüksek seviyeleri tekrar gördü. BitInfoCharts üzerinde açıklanan verilere göre, geçtiğimiz Perşembe gününden itibaren Bitcoin işlem ücretleri, Temmuz 2018’den sonra ilk defa bu kadar yükseldi. Dört günde işlem ücretleri %230’dan fazla arttı. Bitcoinin yükselişinde en önemli nedenlerden biri olarak bu işlem ücretleri gösteriliyor.

Perşembe günü blockchain zincirinde, bitcoin ile işlem yapmanın maliyeti 6.3 Dolara kadar çıktı. Bu işlem ücretleri şuan 5.7 Dolar seviyelerinde geziyor. Pazartesi günü 2 dolar civarında olan Bitcoin işlem ücretlerinin, 6.3 Dolar’a kadar çıkması akıllara birçok soruyu beraberinde getirdi. Elbette yeni sürprizleri de…

Artan ücretler ve Bitcoin’in değerinin yükselmesinde doğru orantılı bir ilişki olduğunu söylemek mümkün. 13 Bin dolar zincirini kırmakla meşgul olan Bitcoin’de işlem ücretleri artmaya devam edebilir. 1 Haftada %23 daha değerli hale gelen Bitcoin, Kripto para uzmanlarına göre Paypal haberleriyle beraber atmaya devam edebilir.

Bitcoin İşlem Ücretleri Kime Gidiyor?

Blockchain üzerinde aşırı değişiklikler olduğu zaman Bitcoin işlem ücretleri epey artıyor. Normalde kimsenin aklına gelmeyen soru, bu zamanlarda birden hatırlanıyor. Bitcoin işlem ücretleri kime gidiyor? Bu sorunun cevabı aslında oldukça net.

Bitcoin üzerinde artan işlem paraları, doğrudan Bitcoin madencilerine gidiyor. Özel yazılımlarla madencilik yapan bu kişiler, işlemleri işlemek için bir nevi işlem ücreti alıyor. Bitcoin daha değerli hale geldiğinde birçok kişi Bitcoin almak için sıraya giriyor. Bu tip durumlarda Bitcoin madencileri, yeni Bitcoin satın alan kişilere daha yüksek işlem ücretleri yansıtıyorlar.

Bitcoin İşlem Ücretleri Artmaya Devam Eder Mi?

Kripto para uzmanları şu an için bu sorunun cevabını vermekte oldukça zorlanıyor. Bunun ana sebebi, Bitcoin’in geleceğiyle ilgili birçok farklı fikrin ortaya atılıyor olması. Genel olarak uzmanların görüşü, Bitcoin hızlı değerlenmeye devam ederse, işlem ücretlerinin yeni rekorları deneyebileceği yönünde. Normal bir artış ya da sabit değerler devam ederse Bitcoin işlem ücretleri düşebilir.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here