Bitcoin Madencilik Firması Canaan Q3 2020’de 12 Milyon Dolarlık Kayıp Açıkladı

0
228
  • Madencilik firması Canaan, 2020’nin 3. çeyreğinde tam 12.7 Milyon Dolar zarar bildirdi!
  • Artan stok artışları şirketin 45 Milyon dolarlık peşin ödeme tablosunu netleştirdi!
  • Firmanın hisseleri Eylül ayından itibaren %200 daha değerli oldu.

Çinli Bitcoin madencilik tesisi üreticisi Canaan, 3. çeyrek finansallarının bir parçası olarak 12,7 milyon dolarlık net zarar açıkladı.

Firma geçtiğimiz sene bu zamanlarda halka arz duyurmuş ve hisseleri oldukça çalkantılı dönemlerden geçmişti. Bu sene değerlenen kripto para birimi BTC ile beraber hissselerini toparlayan şirket büyük bir zarar duyurdu.

Canaan İçin Üç Aylık Kayıp Dönemleri Devam Ediyor

Canaan 30 Kasım’da 2020 yayınlanan 2020 yılının 3. çeyreğinde zarar açıklamaya devam etti. Şirketin zarar oranları ise bir önceki çeyrekten 5 kat daha fazla.

Canaan 2. çeyrekte bildirdiği kazanç oranlarını 3. çeyrekte %8 daha az olarak bilirdi. Şirketin 3. çeyrekteki performansı sınıfta kalırken, sene başından itibaren şirketin gelirlerinin %75 değer kaybettiği görüldü.

Ekim ayından bu yana pozitif Bitcoin (BTC) fiyat performansı, satışlardaki artışa ek olarak şirket için biraz rahatlama sağladı. Rapora göre Canaan, Bitcoin madenciliği donanım satışları ve ön siparişler için 45 milyon dolar peşin ödeme kaydetti.

Eylül ayında şirketin değeri 300 Milyon Dolar olurken Kasım ayında bu rakam 900 Milyon Dolar’a kadar çıktı.

Canaan’ın hisse senedi fiyatı 2020’nin 4. çeyreğinde şimdiye kadar% 170’in üzerinde artış gösterdi. Eylül ayından bu yana şirketin hisse fiyatı iki kat arttı, ancak yine de Kasım 2019’un verilerinin çok altında hareket ediyor.

Şirketin zarar açıklaması Çinli Kripto Haber sitesine göre A1246 gibi gelişmiş ekipmanları toplamaya çalışmasından kaynaklanıyor. Şirket Bitmain ve MicroBT gibi pazar liderlerinden daha verimli madenci modelleri sunmaya çalışıyor.

Daha önce BeInCrypto tarafından bildirildiği üzere, Bitcoin madenciliği verimliliği ASIC ‘silahlanma yarışını’ yönlendiriyor. Blok sübvansiyonlarını% 50 oranında yarıya indirmesiyle, madenciler terahash başına daha düşük watt (W / T) oranları sunan donanımı tercih ediyor

Bitcoin Kaç TL, Bitcoin Kaç Dolar, Bitcoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Bitcoin’le ilgili bu paylaşımı aşağıda yer alan butonlardan paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here