Bitcoin Sınır Tanımıyor! Bütün Tahminlerden Daha Hızlı Yükseliyor!

0
253

Dünyanın en büyük ve lider kripto para birimi Bitcoin analistlerin tüm tahminlerinden daha hızlı yükseliyor. Üç yıl sonra ilk defa 18000$ Dolar üstüne çıkan Bitcoin şu an 140000Bin TL civarında işlem görüyor.

Son 24 saatte 16.560 $’dan 18.062’e kadar tırmanan lider Kripto para birimi şu anda 18000$ üzerinde tırmanışına devam ediyor.

Kripto para kredi sistemi kuran Nexo’nun kurucu ortağı ”yakın zamanda gerçekleşen olayların BTC için ciddi bir etkisi var” dedi. Microstrategy, Square gibi kuruluşların Bitcoin’e kurumsal yatırımlar yapması, Paypal’ın BTC için kapıları açması gibi durumlar Ethereum’un yükselişinde en büyük neden oldu.

Uzmanlar Covid döneminde güvenilir yatırım arayan çoğu kişinin BTC’i tercih etmesinin, BTC için uzun süreli bir güven ortamı oluşturduğunu dile getirdi.

Analitik firması CryptoQuant CEO’su Ki Young oldukça ilgi çekici açıklamalar yaptı.

“İnsanların nereye para yatıracaklarına karar vermelerinde faiz oranları en önemli faktördür” dedi. “İster doğrudan kripto / endeks fonları satın almak isterse stake hizmetlerini kullanmak olsun, negatif faiz oranlarının kriptoda benimsenmeyi tetikleyeceğinden eminim.

Merkez bankalarının son zamanlarda teşvik paketlerine yakın davranması, Avrupa ve Amerika’da yaşanan ekonomik sarsıntılar ve gelişmeler BTC’nin artmasının ana nedeni olarak görüyor. Three Arrows Capital’ın kurucularından olan Kyle Davies ”Bitcoin’in asıl artış nedeninin, merkez bankalarının uyguladığı politikalar olduğuna eminim” dedi. Davies sözüne BTC için çekiciliğin uzun süre devam edeceğini söyleyerek nokta koydu.

Bitcoin’in fiyatı bu sene başından itibaren iki katından daha fazla arttı ve 2017 sonundaki rakamlara tekrar ulaştı. Şimdi BTC için en büyük baskı 20000$’e çıkma beklentisi olabilir.

Bitcoin Kaç TL, Bitcoin Kaç Dolar, Bitcoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Bitcoin’le ilgili bu paylaşımı aşağıda yer alan butonlardan paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here