Bitcoin SV (BSV) Coin Nedir? – Bitcoin SV (BSV) Nereden Alınır?

0
351

Kripto Dede sizlere kripto paralar hakkında en güncel bilgileri sunmaya devam ediyor. Bugün sizlerle paylaştığımız bu içerikte Bitcoin SV coin nedir ve nereden alınır konularını işleyeceğiz. Ayrıca yazının ilerleyen kısımlarında coin grafiği üzerine yorumlarımızı da bulabilirsiniz.

BSV/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için aşağıdaki BSV yazısına tıklayabilirsiniz.


BSV/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda BSV/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

Bitcoin SV (BSV) Coin Nedir?

bitcoin sv nedir

Bitcoin Cash üzerinden gerçekleşen bir çatallanma sonrasında ortaya çıkan iki coinden birisi olan Bitcoin SV, Bitcoin’in temel değerlerini sürdürmeyi amaçlamaktadır. Özellikle bu doğrultuda ilerlemesine rağmen madencilik konusunda yeterli desteği alamayarak BCH kodunu elde edememiştir.

Birçok noktada önemli işler başaran bazı madencilik firmalarının desteklediği coin, BSV kısa kodunu kullanmaktadır.

Coin hakkında daha fazla bilgiyi sitesinden alabilirsiniz.

Bitcoin SV (BSV) Coin Nereden Alınır?

bitcoin sv nereden alınır

BSV coini buradan Binance’ye kaydolarak satın alabilirsiniz.

Bitcoin SV (BSV) Coin Nasıl Çalışır?

Bitcoin SV temelde Bitcoin’in ilk çıkış noktalarını kendisine bir misyon edindiği için, bunları desteklemek adına birkaç önemli özelliği bünyesinde barındırmaktadır. Bunlardan ilki ölçeklenme kolaylığıdır. Bu sayede çok daha yüksek seviyedeki işlem daha kısa sürede işlenir. BSV coin dahili güvenlik uygulamaları ve yapısı itibariyle sorunsuz para transferi ve zincir güvenliğini sağlar.

Temelde madencilik işleminin devam ettiği BSV’de bu işlemler Bitcoin ile aynı şekilde işlemektedir. Belirli sürelerde oluşturulan bloklar sonucunda yine daha önceden belirlenmiş ödüller ilgili bloğu oluşturan kişilere ödenir. Bu işlemler 21 milyon BSV tamamlanana kadar bu şekilde devam edecektir.

Bitcoin SV (BSV) Coin Editör Yorumu

2018 yılı sonlarında 100 dolar seviyelerinde olan Bitcoin SV, 2019 Mayıs ayı geldiğinde 60 dolar seviyelerine düşmüştür. Haziran ayına girildiği günlerde ise tekrardan eski seviyelerini de aşarak 200 dolara kadar yükselmiştir. Bir süre bu şekilde devam eden coin 2019 yılının sonlarında 90 dolara düşmüştür.

2020 yılı başlarında ise kripto para borsalarında BSV’ye yapılan yatırımların artması ile fiyat seviyesi de hızlı bir şekilde yükselmiş ve 350 doların da üzerine çıkmıştır. Bu durum yine bir süre devam ettikten sonra kar satışlarının yapılması ile 150-160 dolar bandına kadar BSV’nin düşmesine neden olmuştur. Güncel fiyatları bu seviyelerden devam eden BSV coinin, 2021 yılında çok daha iyi yerlerde olması beklentisi bulunuyor. Özellikle Bitcoin’in ana misyonunu kendisi için bir temel olarak alan bu coinin 2021’de tekrardan 300 dolarları göreceği düşünülüyor.

Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

Bitcoin SV (BSV) Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bitcoin SV nedir ve Bitcoin SV nereden alınır başlıkları altında birçok bilgiyi sizlerle paylaştık. Yine konuyla alakalı sıkça sorulan soruları da aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Bunların dışında da merak ettikleriniz olur ise yorum bölümünden bildirirseniz seviniriz.

Bitcoin SV için güncel blok ödülü ne kadardır?

Bitcoin SV’nin güncel blok üretim ödülü 6,25 BSV’dir.

BSV’nin en son yarılanması ne zaman olmuştur?

BSV yarılanması en son 10 Nisan 2020’de gerçekleşmiştir.

Bitcoin SV arzı ne kadardır?

Maksimum BSV coin arzı 21 milyon BSV olarak belirlenmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here