Bitcoin Yeni Zirvesine Doğru Koşuyor!

0
226

Bitcoin son dönemlerdeki en yüksek seviyelerine doğru çıkmaya devam ediyor. Yatırımcılarını hızlı bir şekilde sevindiren kripto para birimi, son dönemlerde yalnızca borsalarda değil, sosyal medya platformlarında da rekor kırmaya devam ediyor. TIE tarafından sosyal medya platformları ile ilgili toplanan verilere göre son dönemlerde Bitcoin ile ilgili atılan tweet’lerin sayısı dudak uçuklatıyor. Ocak 2018’in ortalarından bu yana Bitcoin ile ilgili atılan tweet sayısı en yüksek seviyesinde. Tam 92.000’den fazla tweet’ten söz ediyoruz. Kripto para dünyasına ilgili olan kişiler tarafından atılmış ya da yatırım tavsiyesi içeren binlerce tweet, Bitcoin’in adım adım nasıl popüler hale geldiğinin en büyük kanıtlarından biri.

Bitcoin ile ilgili Twitter’da atılan tweet’lerin sayısı her geçen gün daha çok artıyor. İyi ama neden? Çünkü söz konusu kripto para biriminin yatırımcılarını gerçekten çok sevindirdiğini söylemek mümkün. Henüz bir ay önce Bitcoin’in 19 bin Dolar’ı aşıp aşamayacağı düşünülürken ve direnç noktası 20 bin Dolar olarak belirlenmişken, bugün Bitcoin tam 23.000 Dolar seviyelerini geçti ve 24.000 Dolar’a kadar ulaştı. Bu da çok sayıda kişinin binlerce dolar kar elde etmesi anlamına geliyor.

Bitcoin yükseldi

Bitcoin’in Gelecek Hareketleri Ne Olacak?

Bitcoin her geçen gün daha çok yatırımcı almaya devam ediyor. Son dönemlerde gittikçe artan oranlar da neredeyse her sosyal medya platformunda Bitcoin’in daha çok konuşulmasına sebep oldu. 2018’in 17 Ocak’ında kaydediler verilere göre, Bitcoin tüm zamanların en yüksek değerine ulaşmıştı ve hızlı bir şekilde düşme sürecine girmişti. Tüm zamanların en yüksek değeri o dönemde 20 bin Dolar olarak belirlenmişti. Tek bir günde bu durumdan dolayı binlerce tweet atıldı ve durum Twitter tarihine girdi. Bitcoin’in yüzde 12.08’lik piyasa hareketi Twitter’in en büyük gündemi haline gelmişti.

İşte bu dönemden sonra ilk defa bugün, yani, 17 Aralık 2020 tarihinde Bitcoin yine ”bahsedilme” rekoru kırdı. Hem değerin hem de bahsedilme oranlarının bu kadar hızlı artması da piyasada Bitcoin popüleritesini epey arttırmış gibi görünüyor.

Bitcoin Kaç TL, Bitcoin Kaç Dolar, Bitcoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Bitcoin’le ilgili bu paylaşımı aşağıda yer alan butonlardan paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here