Bitcoin Yükseldi, 400 Milyonluk Satış Gerçekleşti!

0
231

Bitcoin yatırımcıları için hareketlilik her geçen gün artarak devam ediyor. Son dönemlerde hızlı bir şekilde artış gösteren kripto para birimi, özellikle Koronavirüs’ün dünyayı etkilediği aylarda piyasaya duyulan güvensizlikten beslenerek çok yüksek oranda yatırım almıştı. Senenin başında oldukça gerilerde olan piyasa değeri senenin sonunda 20 bin Dolar’a kadar ulaşmıştı. Fakat geçtiğimiz günlerde yapılan haberlerden biri, büyük borsalarda yaklaşık olarak 400 milyon dolar değerindeki likiditenin satıldığını ortaya çıkardı.

Kripto para piyasası geleneksel piyasalara göre çok daha hızlı şekilde denge değiştiriyor. Bu da piyasanın aktif olarak takip gerektirdiği anlamına geliyor. Bitcoin, herkesin heyecanla beklediği o hareketliliği gösterdi ve bir anda 20.000 Dolar’ın üzerine çıktı. 20 bin Dolar’ın üzerine çıktığı anda heyecanlı bir şekilde elindeki Bitcoin’i satan yatırımcıların sayısı bir anda arttı. Çok kısa süre içerisinde gerçekleşen 400 milyon dolarlık satış ciddi bir likidite yarattı.

bitcoin satışları

Kripto para ticareti doğru zamanda doğru yerde olmayı gerektiriyor. Fakat uzun vadede değil de kısa vadede yatırım stratejileri oluşturanların kar elde etme oranları ile bu oranı sağlama şansları daha düşük olabiliyor. Bitcoin dünyasında da ani balina satışları ile panik satışları arasında değişen değerler yatırımcıları oldukça endişelendiriyor. Yine de, senenin başında kripto para dünyasına girmiş olan biri için Koronavirüs’ün yayılması ile birlikte kripto para piyasasının çok hızlı değer kazandığını söylemek mümkün.

Tüm Kripto Para Birimleri Yükselişte

Bitcoin hızlı bir şekilde artmaya devam ederken Ether’in de ondan aşağı kalır yanı yok. En son değerlere bakılırsa Ethereum da tam 600 Dolar seviyelerine yeniden çıktı ve 620 direncini zorlamaya devam ediyor. Kripto para yatırımcılarının yüzleri bu dönemde de epey gülecek gibi görünüyor. Son birkaç saatte bile Bitcoin’in toplam piyasa değerinin 20 milyar dolardan fazla artmış olması süreçle ilgili çok şey söylüyor olabilir.

Bitcoin Kaç TL, Bitcoin Kaç Dolar, Bitcoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanarak haberimizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here