Bitcoin’de Aktif Hesap Sayısı 2018’den Sonra Zirveye Geldi!

0
220

Aktif Bitcoin hesaplarının sayısı, 2018 yılında Bitcoin’in ilk kötü izlenimleri elde ettiği güne geri dönüyor. Bitcoin için hodl olarak kalan hesaplar, uyanmaya başladı ve şu an sayıları 2018’i geçiyor.

Flipside Crypto’ya göre Bitcoin arzının %82’si 4 Ocaktan itibaren aktif hesaplarda kullanılmaya başlandı. Bu oran geçtiğimiz sene Şubat ayına göre %44’den fazla. Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviye rekorlarını tekrar tekrar kırmasıyla, anonim HODL hesaplar tekrar aktifleşmeye başladı. Geçtiğimiz hafta 2,1 milyondan fazla kripto para hesabı aktif oldu ve bu sayı 2017 Aralıktan daha yüksek. Aktif olan hesapların %2’sinden daha azı Bitcoin arzının, %95’ini kontrol ediyor.

Aktivitedeki artış, bazı gerçek inananların Bitcoin’in bir miktar kar elde etmek için yükselişinden yararlandığını düşündürse de, yeni hesaplar ve sürekli artan token fiyatı, yeni gelenlerin de biriktiğini gösteriyor gibi görünüyor.

Binance CEO’su geçtiğimiz günlerde, balinaların kripto para almaya devam ettiğini dile getirmişti. CZ Açıklamasında

“Birçok balinanın uyanıp satın aldığını gördük ve 2017’de zirveye yakın satın alan birçok yatırımcı nihayet ‘çözüldü’ ve tekrar aktif hale geldi,” dedi. “2017’ye kıyasla gördüğümüz en büyük fark, insanların artık çok daha aktif olması. Suyu 2017’de test ediyorlarsa, şu anda gerçekten net değerlerinin önemli bir kısmını kripto para birimine aktarıyorlar. “

Kurumsal yatırımcıların arttığı günlerde Bitcoin için oldukça farklı sonuçlar ortaya çıkabilir. Analist Eric Stone’ye göre Bitcoin’de eski cüzdanlar kadar yeni cüzdanlarda artıyor ve bu sefer Bitcoin’in kaderi 2017 balonundan farklı olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here