Bitcoin’deki Ani Artışın Sebebi Ne?

0
248

Bitcoin’in son dönemlerde hızlı bir şekilde artmaya devam eden değeri, tüm zamanların en yüksek fiyatlarını yeniden yazıyor! Yapılan analizler ve yatırımcıların yorumlarına göre bu artışın pek çok sebebi var. Bir sebep ise diğerlerinden daha güçlü görünüyor: Bitcoin’e karşı artan kurumsal ilgi!

İlk ortaya çıktığında web dünyasında vakit geçirmeyi seven geliştiriciler tarafından satın alınan Bitcoin, artık dünyaya önderlik eden şirketlerin, ülkelerin ve projelerin finansal planlarında yer alıyor. Yine de son birkaç gün içerisinde gerçekleşen ani yükseliş oldukça şaşırtıcı. Çünkü Noel tatili döneminde tüm bankalar kapalıyken ve finansal işlemler belli bir oranda durma noktasına gelmişken balinaların parayı nereden buldukları merak ediliyor.

Bitcoin’in Fiyat Artışı İlgi Çekici!

Analistler bunun ”ani durmadan önceki son büyüme” olmadığını söylüyor. Tüm zamanların en yüksek değeri rekorunu durmadan kılan Bitcoin için büyümeye halen alan var. İlk süreçlerdeki yavaş büyümenin en büyük sebebi, yatırımcılara göre, Bitcoin’in ana akım medyadan mümkün olduğunca uzak tutulması ve halka tanıtılmaması. Ayrıca piyasanın yeterince kalabalıklaşmaması balina hareketlerinin artmasına ve bazı yatırımcıların ilk süreçlerde Bitcoin’e güvenmemiş olmasına sebep olabilir. Yine de, artık Bitcoin ana akım medyada eskisinden daha çok yer alıyor ve yatırımcılar için büyüme ivmesi her zamankinden daha yüksek.

Bitcoin yükseliyor

Fiyatın şu anki ani artışı için yapılan spekülasyonlardan biri de şu: Yıl sonunun gelmesi ile birlikte hem bankacılar hem de diğer varlıklı meslek grupları yıllık prim ödemelerini aldılar. Bu da Bitcoin yatırımı planlayanlar için ciddi bir finansal fırsat yaratmış olabilir. Bitcoin’in hızlı artışı ile ilgili tahmini olan pek çok kişi, 2020’nin son günlerinin ”Bitcoin’in sıçrayış günleri” olmasına sebep oldu.

Yayınlanan bir başka istatistik bir süredir yatırımcıların Bitcoin’lerini demir cüzdanlarda tutmayı tercih ettiklerini ortaya çıkardı. Borsaya duyulan bu güvensizliğin sebebi halen kesin değil. Fakat insanlar Bitcoin’lerini çalınamaz, hack’lenemez şekilde saklamayı önemsiyorlar.

Bitcoin Kaç TL, Bitcoin Kaç Dolar, Bitcoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Bitcoin’le ilgili bu paylaşımı aşağıda yer alan butonlardan paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here