Bitcoin’i Bu Kasım Ayında Neler Bekliyor? ABD Seçimlerine 1 Kala!

0
234

2 Gün önce Bitcoin, Ekim ayını 13.800 Dolar üzerinde kapatarak, yatırımcıların ilgisini üzerine çekmeye devam etti. Dijital para birimleri, blockchain ve finans dünyası için bu oldukça büyük bir haberdi. Çünkü Bitcoin 2017-2018 yıllarında sahip olduğu yükselişi herkese tekrar hatırlattı. Covid19, ABD seçimleri, Avrupa’da ekonomik durgunluk, altının çıkışları ve diğer tüm finansal olaylardan uzakta bir noktada yükselmeye devam eden Bitcoin, kasım ayında birçok farklı tahmini ve beklentiyi üzerinde taşıyor.

3 Aydır kendini 10000$ üstüne tutan Bitcoin için 2018 ve 2020 kıyaslaması şöyle;

Çok Seçenek Var Ama Asıl Neden Bu İkisi Olacak

Bitcoin için kaderini belirleyecek 2 baskın neden var.

  • Bitcoin çok satın alınmış olabilir.
  • Bitcoin yoluna devam ederek artan grafiğini koruyacak.

    Bitcoin’in geçmiş dört ayda kapanma seviyeleri şu şekildeydi;
  • Eylül 2020’de Bitcoin 10.700 dolardan kapandı
  • Ağustos 2020’de Bitcoin 11.600 dolardan kapandı
  • Temmuz 2020’de Bitcoin 11.300 dolardan kapandı
  • Haziran 2020’de Bitcoin 9.100 dolardan kapandı

Eylül Hariç BTC Artmaya Devam Etti

Bitcoin son 4 ayda Eylül ayı hariç kademeli olarak yükselmeye devam etti. Ekim ayının yükseliş noktasında HODL olaarak duran kişilerin hala beklemeyi tercih ettiği gözüküyor. Bitcoin 14000$ seviyelerini görmesine rağmen bu kişiler ellerindeki BTC’leri çıkarmayı tercih etmedi. Bu da sanal para birimine artan güveni gösteriyor.

Bitcoin Kasım ayına küçük bir düzeltmeye başlamış olsa da yarın olacak Amerikan seçimleri işleri değiştirebilir. Biden’in seçilmesi durumunda BTC artmaya devam edebilir. Kripto Para uzmanlarına göre Biden’in seçilmesiyle ortaya çıkacak olan düzensizlik, Bitcoin için oldukça faydalı olacak.


Bitcoin Kaç TL, Bitcoin Kaç Dolar, Bitcoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Bitcoin ile ilgili bu güncel haberi hemen paylaşmak için aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here