Bitcoin’in 2020 Sonu Rallisi Paypal ve Square Kaynaklı Mı? – Pantera Capital

0
232

Pantera Capital tarafından paylaşılan piyasa araştırmasına göre Bitcoin’in fiyat rallisinde asıl başroller PayPal ve Square’ye ait.

Pantera Capital Dünya devi ödeme şirketi Paypal ve finansal hizmet şirketi Square’nin Bitcoin rallisini tetikleyen iki önemli unsur olduğunu getiriyor. Yatırım firması iki şirketin şu an için her yeni çıkarılan BTC’i satın aldığına ortaya çıkan kıtlığın ise BTC fiyatlarının ve kripto piyasasının artmasına neden olduğunu raporunda belirtiyor.

Paypal ve Square şu an Kripto para birimi sektöründe kısa sürede ciddi ve güçlü bir konuma sahip oldular. Square ay başında Bitcoin cüzdanlarını kullanıcı dostu hale getiren bir şirkete yatırım yaptı. Aynı zamanda finans şirketi patent trolelme ile mücadele edecek bir kripto patent konsorsiyomunu da duyurdu.

Paypal ise kısa süre önce kripto sektörüne girişini duyurdu ve tüm dünyaya açılmamasına rağmen piyasaları doğrudan harekete geçirdi. Paypal’dan önce hafif durgun olarak sektör, son günlerde büyük bir hareketliliğe sahip.

Paypal’ın eski CEO’su Bill Harris Paypal için 2018’de tarihin en büyük aldatmacası yorumu yapmıştı. Günümüzde ise Paypal kripto kullanımında öncü bir şirket olma yolunda hızla ilerliyor.

Pantera, Paypal ve Square gibi şirketlerin, Bitcoin’in algısını değiştirmekte etkili olacağı üzerinde durdu. Şirket raporunda Paypal’ın bir anda 300 milyon kişiye Bitcoin ve Ethereum sunmaya başladığını, piyasa için bunun olumlu sonuçlarının zaman geçtikçe artacağını söyledi.

Pantera Capital raporunda Paypal ve Square’nin şu an ve yakın gelecek için oldukça iştahlı olduğuna ve bu doyumsuz hallerinin rallinin hızını arttırmaya devam ettirebileceğine işaret etti. Firma raporunda Squares Cash App’in yeni çıkarılan BTC’lerin %40’ını aldığını Paypal’ın ise geri kalan çoğunluğu aldığına dikkat çekti.

Piyasaya sadece %10 bırakan dev finans şirketleri gelecekte BTC ve Kripto paralar için yeni özellikler duyurabilir.

Bitcoin Kaç TL, Bitcoin Kaç Dolar, Bitcoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Bitcoin’le ilgili bu paylaşımı aşağıda yer alan butonlardan paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here