Bitcoin’in Hedefi 16000$ Noktasından Fazlası Mı?

0
242

15000$ Dolar’a çıkarak kendi için önemli bir psikolojik destek noktası oluşturan Bitcoin için son günlerde hep 16000$ noktası konuşuluyor. Fakat ABD seçimleriyle beraber istikrarlı yükselişini sürdüren kripto para biriminin hedefi daha fazlası olabilir. Kripto para uzmanlarına göre BTC’nin 16000$’dan fazlasını hedefleyebilmek için birçok sebebi bulunuyor. BTC Hakkında düşünülen 4 farklı nokta şu şekilde.

Borsalarda Bulunan BTC Sayısı

Bağımsız bir kripto para birimi araştırma ve danışmanlık firması olan Delphi Digital, BTC ile ilgili oldukça önemli bir rapor yayınladı. Rapora göre Delphi’de Analist olarak görev yapan Paul Burlage, Bitcoin’in önünde güçlü bir momentum olduğunu söyledi.

11 Şubattan itibaren Bitcoin’in borsa da bulunan rezervleri 2,96 milyondan 2,41 milyona kadar geriledi. Bu düşüş 550.000BTC’i temsil ediyor olup dolar olarak 6,36 Milyar’a denk gelmektedir.

Burlage düşen borsa rezervleri hakkında oldukça iyimser.

11 Şubat 2020’de, borsalardaki BTC $ tüm zamanların en yüksek değeri ~ 2.96 milyona ulaştı. Yazım itibariyle, borsalardaki BTC $ ~ 2.41 M seviyesinde bulunuyor. Bu mevcut eğilim, BTC hissesi ile fiyat arasında bir farklılık gördü ve bu da BTC $ için yukarı doğru daha sürdürülebilir bir hareket olduğunu gösteriyor.

Burlage

Hareketsiz BTC’ler Ne Anlama Geliyor?

BTC’nin değişmeyen arz seviyesi şu an için oldukça yüksek. Burlage bu seviyenin 9 Eylül’de %63,5 ile en yüksek seviyelere çıktığını dile getirdi. Şu an güncel olarak bu seviye %62 olarak kabul edilse de rakamlar ahala oldukça pozitif.

“Geçtiğimiz yıl, geçtiğimiz hafta, sabit olmayan arz yüzdesinde hafif bir düşüş gördük. 9 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan% 63,5’lik hareketsiz arz seviyesine ulaştıktan sonra, şu anda% 62,0 civarındayız. “

Burlage

Yatırımcıların önemli bir kısmının BTC için HOLD olarak durduğunu ve karlarını çıkarmak için bekleyeceğini söyleyen Burlage, bunun BTC için iyi haber olduğunu dile getirdi.

Bitcoin’in Durması İçin Bir Sebep Yok

Bitcoin’in şu an yükselişi oldukça istikrarlı ve inandırıcı ilerliyor. Uzun süreli olarak bu istikrarın durmasına neden olacak hiçbir sebep gösterilmiyor. Dünya piyasalarında yaşanan daralamalar, BTC’i her zamandan daha istikrarlı yapıyor olabilir diyen Burlage, şunları söyledi:

Zayıf eller’ için yerel maksimum değerler aşağı doğru seyrederken, son spekülatif baz artışının zirveyi oluşturduğunu teyit edemiyoruz. Bununla birlikte, daha büyük eğilim, spekülatörler yerine kısa vadeli yaş gruplarının daha güçlü ellere geçtiğini gösteriyor.

Bitcoin Ralli’si Gerçekleşmemiş Karlar İçin Devam Edecektir

Temmuz 2019’da 14000$ seviyesine çıkan fakat istenilen karlara gelmeden geri düşen BTC’de uzun süredir sabit duran yatırımcı sayısı bir hayli yüksek. Bitcoin’i elinde tutan sabırlı yatırımcılar, 1 yıllık bekleyişin ardından küçük karlar yaparak BTC’i satmayacaktır. BTC 15000$ üzerine çıkmasına rağmen satmayan yatırımcı sayısı bir hayli yüksek.

Bitcoin Kaç TL, Bitcoin Kaç Dolar, Bitcoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Bitcoin Fiyat noktalarıyla ile ilgili güncel haberleri aşağıda yer alan butonlarla paylaşabilirsiniz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here