Bittrex XRP’yi SEC’in İlk Mahkeme Tarihine Kadar Kaldırdı!

0
206

SEC’in Ripple’e olan etkileri durdurulamıyor! Ripple’e karşı SEC’in açtığı güvenlik davası yeni sonuçlar ortaya çıkarmaya devam ediyor. Son olarak Bittrex, XRP alımının bazı çiftlerde silindiğini, bunun 15 Ocak’a kadar devam edeceğini dile getirdi. Borsa 15 Ocak sonrasıyla ilgili net bir açıklama yapmaktan ise kaçındı.

Bitterex, aşağıdakileri içeren toplam dört XRP ticaret çiftini kaldıracak:

  • BTC-XRP
  • ETH-XRP
  • USDT-XRP
  • USD-XRP

Ripple ve iki yöneticisine karşı açılan SEC davasının etkileri sürüyor. Dava sonrası pazarının %80’inden fazlasını kaybeden XRP, farklı noktalardan darbe yemeye devam ediyor. SEC’in suçlamaları borsaların ardı ardına XRP’yi delist etmesine neden oldu. Açıklama sonrası XRP ile ilgili yeni kararlar alan borsa sayısı Bittrex ile beraber 10’a çıktı.

Listeden çıkarma çılgınlığı ve çökmekte olan token fiyatı, XRP’ye uzun süredir sahip olduğu ve oldukça tartışmalı üçüncü noktasını Tether’e mal etti ve dün Litecoin’de XRP’yi geçerek yeni bir sorun daha yarattı.

Ripple Kanıtlanmamış Suçları İşaret Ediyor

Ripple, eski yatırımcılarına ve kripto para camiasına destek çağrısı yaptı. Davadan sonra çok az açıklama yapan şirket, son yaptığı açıklamada kanıtlanmamış suçlara karşı destekelnmeleri gerektiğini, kripto para camiasının daha fazla tepkisel yaklaşması gerektiğini dile getirdi.

irma ayrıca dün, SEC’in kendilerine karşı yürüttüğü davanın kripto topluluğuna büyük ve milyonlarca XRP sahibine zarar vereceğini iddia eden resmi bir açıklama yaptı.

Binance ve Coinbase’ye gözleri çeviren kripto para topluluğu dün Coinbase’den gelen XRP’nin kaldırılması haberiyle bir kez daha şaşkına uğradı. Coinbase XRP’yi tamamen değil fakat bir süreliğine kaldırdıklarını dile getirdi. XRP’nin kaderinin ise şu an için ABD kripto para platformu olan Binance’de olduğu dile getiriliyor. Binance’nin XRP’yi kaldırması, kripto para birimi için tam çöküş anlamına gelebilir.

SEC İlk Mahkeme Tarihini Belirledi

SEC ve Ripple için ilk duruşmanın 22 Şubatta yapılması bekleniyor. Davanın tarihini Yargıç Analisa Torres belirledi ve pandemi nedeniyle iki tarafa da telefon çağrısıyla ulaştı.

Yargıç ayrıca her iki tarafın da 15 Şubat’a kadar davanın kendi iddiaları için olgusal ve hukuki dayanakların yanı sıra önerilen önergeleri ve çözüm olasılıklarını içerecek kısa bir açıklamasını sunmalarını emretti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here