Blockchain Teknolojisi NATO Standartları İçin Kullanılacak!

0
247

2020’nin son aylarına girdiğimiz günlerde Blockchain teknolojisinin kullanım alanları her geçen gün artmaya devam ediyor. Son olarak Fransız Devi Thalas, Blockchain teknolojisini NATO standartlarına uyum sağlamak için kullanılacak.

Blockchain’in kullanıldığı alanların her geçen gün artması, sadece kripto para teknolojisi olduğuna dair olan algıyı da kırmaya yardımcı oluyor.

Thales’ten Dijital Dönüşüme Koca Bir Adım!

Karargah üretim ve bakım merkezinin dijital dönüşümünde Blockchain teknolojisi kullanmayı düşünen savunma devi, zamanla Blockchain teknolojisini başka alanlarda da kullanmayı düşünüyor. Yönetim sistemlerinde Blockchain kullanmayı tercih eden şirket, tüm çalışma ünitelerini Blockchain yardımıyla birbirine bağlıyor.

Thales resmi duyurusu

“NATO standartlarına ve şirketin işbirliği yaptığı Savunma Bakanlıklarının standartlarına uymak için, Üretim ve Bakım Merkezinde işlenen tüm parçaların ve ürünlerin izlenebilirliğini sağlamak için blockchain kullanılacak”. 

Thales

Blockchain Askeri Alanlarda Daha Çok Kullanılacak

Blockchain’in gelecekte askeri sistemlerde daha çok kullanılmasına kesin gözle bakan teknoloji uzmanları, 2020 – 2025 arasında Blockchain kullanımının %35 artacağını tahmin ediyor.

Tahminlerin kaynak alındığı nokta ise sivil havacılık ve sivil havacılığı ilgilendiren teknolojilerde, Blockchain kullanımı oluyor. Bu alanlarda hızla artan Blockchain kullanımı, askeri sistemler içinde yakın zamanda kullanılabilir.

Havayolu şirketleri bagaj ve kargo takibi, dağıtım ve uçuş bakımında şeffaflığı arttırmak için Blockchain’i kullanıyor ya da kullanmak için planları arasına alıyor. Özellikle Lufthansa, Blockchain tabanlı birçok yenilik duyurmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here