Cardano (ADA) Coin Nedir? – Cardano (ADA) Nereden Alınır?

0
346

Kripto Dede sizler için en iyi coinleri inceleyerek bu sayfalardan paylaşmayı sürdürüyor. Bugün sizlerle birlikte inceleyeceğimiz coin, üzerinde çok durulan ve uzun bir süredir de piyasalarda kendisini iyi yerlerde göstermeyi başarmış Cardano’dur. Cardano (ADA) coin nedir, Cardano (ADA) nereden alınır gibi soruların cevaplarını bulacağınız bu içeriği keyifle okumanızı temenni ediyoruz.

ADA/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için ADA logosuna tıklayabilirsiniz.

ADA/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda ADA/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

Cardano (ADA) Coin Nedir?

ada coin nedir

Ciddi bir bilimsel vizyon ve kararlılık ile oluşturulmaya başlanan Cardano, merkeziyetsiz sistemler için bir temel olmayı amaçlamaktadır. Benzeri sistemlerden onu ayıran en büyük özellik de temelinde bir felsefe olmasıdır.

Açık kaynak yapısı ile gelişimi süren Cardano, çoklu kripto varlık ve akıllı sözleşme desteği ile finans uygulamalarının geliştirilmesinde büyük bir rol alacak. IOHK, Emurgo ve Cardano Foundation desteği ile hedeflenen yolda ciddi olarak ilerleyen Cardano bu sürecinde ADA coin olarak isimlendirilen tokeni tercih etmektedir.

Cardano (ADA) Coin Nereden Alınır?

cardano ada coin nereden alınır

Cardano satın almak için dünyanın en büyük Bitcoin ve kripto para borsalarından birisi olan Binance’i kullanabilirsiniz. Üye olmak için buraya tıklayınız.

Cardano (ADA) Coin Nasıl Çalışır?

Cardano’da blok oluşturma işi Ouroboros olarak adlandırılan bir algoritma ile gerçekleştirilmektedir. Bu işlem PoW’un aksine bir PoS uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır.

Her gün kendi içinde, devre olarak adlandırılan belirli zaman aralıklarına bölünüyor. Bu devrelerin her birinde bir yetkili oluyor ve blok oluşturma işini yapıyor. Oluşturduğu blok da sistemdeki onaylayıcılar tarafından denetleniyor. Denetleme sonucunda onay alan bloklar sisteme dahil oluyor.

Cardano (ADA) Coin Editör Yorumu

Cardano ICO sürecinde ciddi bir kitleyi kendine çekti ve o zamanlarda borsalardaki aktifliği de arkasına alarak yükselmeye başladı. 0,025 dolar seviyelerinden hızlıca 0,5 dolara kadar çıkan ADA coin, ilerleyen günlerde ise 1 dolar seviyelerine yükselmeyi başarmıştır.

Piyasada bu kadar hızlı yükseliş olunca tabii ki elindeki varlıkları nakite çevirmek isteyenlerin ciddi satış baskıları sebebiyle coinin değeri de gittikçe düşmeye başlamıştır. Sonrasındaki 2 yıl boyunca da inişleri ve çıkışları olmuştur. Son zamanlarda ise proje hakkındaki yeni haberlerin gelmesi ile artışlar başlamıştır. Son 4 ayda yaşanan %100 seviyesindeki artış da bu durumu kanıtlar niteliktedir.

Bu içerikte yer alan bilgilendirmeler yatırım tavsiyesi değildir. Coin alışverişinde kendi güvenliğinizi sağlamak ve yatırımınızı korumak için lütfen

Cardano (ADA) coin nedir ve Cardano (ADA) nereden alınır hakkında soru ve cevap bölümü alt kısımda yer almaktadır. Eğer aradığınız detayların burada olmadığını düşünüyorsanız lütfen yorum bölümünden bizimle iletişime geçiniz.

Cardano ADA Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Cardano ICO’su ne zaman gerçekleşmiştir?

31 Eylül 2016 ile 31 Aralık 2016 arasında ICO yapılmıştır. Toplanan yatırım miktarı ise 62 milyon 240 bin dolardır.

Cardano’nun maksimum arzı ne kadardır?

ADA coin için belirlenen maksimum arz 45 milyar ADA’dır. Halihazırda 24 Eylül itibariyle dolaşımda olan coin sayısı ise 31 milyar ADA’nın üzerindedir.

Cardano güvenli midir?

Cardano sistemi güvenli bir sistem olup, yatırımcılarına ve borsalarda kendisini kullanan kişilere kazandırmaya devam etmektedir. 2020 yılı ve sonrasında da geliştirdiği teknolojisi ile daha çok tercih edileceği düşünülmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here