Chainlink, Diğer Oracle Projeleri ile Aralarındaki Fiyat Farkını Önemli Ölçüde Arttırdı

0
268

Coinmarketcap içerisinde piyasa değerleri sıralamasında 6. Sırada yer alan Chainlink’in değeri değişmeye devam ediyor. Bu dijital varlığın değeri 16 Ağustos 2020’de tüm zamanların en yüksek noktasına, 20 Dolar’a ulaşmıştı, total piyasa değeri ile 7 milyar Dolar olarak belirtilmişti. Son dönemlerde açıklama yapan analistlerin görüşlerine bakılırsa, LINK’ın mevcut durumu hem kısa vadeli hem de uzun vadeli senaryolara göre yükseliş vaat ediyor.

Geçtiğimiz günlerde bir Twitter kullanıcısı, Chainlink’in markete adaptasyon sürecini ve gelişimini diğer projelerle karşılaştırdı. Bu karşılaştırmaya göre de, LIN 2020’de Google Cloud, IOST, Matic Network, Binance gibi oldukça önemli kurumsal isimlerle partnerlik yapmaya başladı. Bu da onun söz konusu pazarda yetkinliğini arttırdı.

Dijital kripto para birimi LINK’ın fiyatları, 22 Ekim tarihinde, uzun zamandır izlediği üçgen şeklindeki örüntüden ayrıldı. Bu kırılma, direnç seviyelerinin yeniden test edilmesi anlamına geliyor. Bu kırılmanın gerçekleştiği dönemde direnç seviyesi 11.31 Dolar’dı.

LINK, aynı şekilde bu yönde ilerliyor gibi görünüyor. Söz konusu kripto para biriminin güncel değer, günlük grafikte 100-SMA ile çakışıyor. 11.31 Dolarlık destek seviyesinin hemen üzerinde işlem gören kripto para biriminin tam işlem değeri 11.76 Dolar olarak belirlendi.

MACD de 26 Eylül 2020’den bu ya da yükseliş göstermeye devam ediyor. Ayrıca RSI bir süre durulurken, boğalara büyümek için daha fazla alan kazandırmış gibi görünüyor.

Twitter’da oldukça popüler olan kripto para analisti DeFİGOLD, LINK isimli kripto para biriminin grafiklerinin mükemmel gittiğine dair paylaşımlarda bulundu. LINK’ın ne kadar küçük bir dirençle karşılaştığının altını çizen analistler, bu yeni nesil para biriminin kendi varlığının en yüksek seviyesine kısa sürede ulaşması önünde hiçbir engel olmadığını belirtti.

Günümüzde çok sayıda proje, Chainlink gibi merkezsiz bir Oracle sağlayıcısını arıyor. Örneğin sadece birkaç saat önce, son derece popüler bir çigtlik projesi olan Harvest Finance hacklendi. Hacker’lar ise 25 milyar dolarlık bir meblağı kendi hesaplarına geçirme şansı buldular. Görünene bakılırsa bu bir çeşit Oracle saldırısı olarak değerlendirilebilir.

Şu an pek çok merkezsiz finans (DeFi) projesi halen Chainlink fiyat akış sistemlerini kullanıyor. Çünkü bu projeler için özellikle güvenlik son derece önemli. LINK kripto para birimi de ekstra bir güvenlik katmanını projelere eklediğinden dolayı toplam dijital varlığı 4 milyar doların üzerine çıkmış durumda.

Chainlink Kaç TL, Chainlink Kaç Dolar, Chainlink Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Chainlink Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Bu yazıyı arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize aşağıda yer alan butonlardan paylaşabilir, onlarında Chainlink gelişmelerinden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here