Chainlink (LINK) Coin Nedir? – Chainlink (LINK) Nereden Alınır?

0
421

Kripto Dede olarak sizlere coinler ve bunların sistemleri hususunda bilgiler vermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda karşınıza Chainlink (LINK) coin nedir, Chainlink (LINK) nereden alınır konuları ile çıkmaya karar verdik. Bu içerikte yer almayan ama merak ettiğiniz noktalar var ise en alttaki soru cevap kısmında bulabilirsiniz. Eğer orada da yoksa, bize sorunuzu yorum bölümü üzerinden iletebilirsiniz.

LINK/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için Chainlink Logosuna tıklayabilirsiniz.

LINK/TRY Fiyat Grafiği

Chainlink (LINK) Coin Nedir?

chainlink link nedir

Akıllı sözleşmeler ortaya çıktığında sadece kendi sistemleri üzerinden bilgilere ulaşıyor ve işlem yapıyordu. Ancak daha fazlasını yapması mümkün görülmediği için buna uygun olarak yeni merkeziyetsiz blok zinciri uygulamaları ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan birisi olan Chainlink ise karşımıza Link olarak adlandırılan coin ile çıktı.

Chainlink (LINK) Coin Nereden Alınır?

chainlink nereden alınır

Link coini satın alabilmek için bu linke tıklayarak Binance’e girebilir ve istediğiniz ödeme yöntemi ile para yatırarak satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Chainlink (LINK) Coin Nasıl Çalışır?

Akıllı sözleşmeler aracı olmadan direkt olarak blok zinciri dışındaki başka zincirlere ya da API verilerine ulaşamıyor. Bunu sağlayabilmek ve diğer bütün zincirler, ödeme yöntemleri ve veri ağları arasında bir bağlantı olarak görev yapacak Chainlink oluşturulmuştur.

İsminden de anlaşılacağı üzere bağlantıyı sağlayan Chainlink ile akıllı sözleşmelerde standart olmayan bir sürü özellik eklenebilir. Bu durum da hem sistemin hem de sistem için kullanılan koin olan Link’in değerini artırır.

Chainlink (LINK) Coin Editör Yorumu

Chainlink ICO sonrasında borsalara geldiğinde ciddi bir fiyat yükselmesi yaşadı ve yatırımcılarına kazanç sağladı. Sonrasında ise düzgün bir şekilde ilerleyerek Haziran 2019 tarihine kadar 1 dolar seviyesine yükseldi.

Bitcoin gibi büyük kripto paralardan bir kısım yatırımını çeken kişilerin dahil olması ile Chainlink’in de değeri 20 dolar seviyelerine kadar çıktı. Ancak son zamanlarda tekrardan yatırımcıların Bitcoin’e gitmesi ile maalesef ki düşüşler de ortaya çıkmaya başladı. Her ne kadar ilerleyen zamanlarda yükseliş olacağı beklense de, satışların çok fazla seviyede olması bir süre daha düşüş olabileceği gerçeğini gözler önüne seriyor.

Chainlink hakkında burada anlattığımız bilgiler ve paylaştığımız veriler yatırım tavsiyesi değildir. Kendi araştırmanız sonucunda elde edeceğiniz veriler sonucunda yatırım yapınız.

Chainlink (LINK) coin nedir ve Chainlink (LINK) nereden alınır başlıklı bu içeriğe dair soru cevap bölümü aşağıdaki gibidir.

Chainlink LINK Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Chainlink ICO ne zaman yapılmıştır?

2017 yılının Eylül ayında yapılmıştır. Toplamda 32 milyon dolar elde edilmiştir.

Chainlink kime aittir?

Chainlink tamamen ülkelerden bağımsız ortaya çıkan bir sistemdir. Herhangi bir sahibi yoktur. Dünyanın farklı yerlerinden oluşan geliştirici ekibi sayesinde ilerlemektedir.

Chainlink hangi blok zincirlerde kullanılabilir?

Chainlink herhangi bir zincire bağımlı olmadığı gibi hepsi ile de uyumlu olarak çalışabilmektedir. Bu sebeple de başta Ethereum, Bitcoin ve Hyperledger olmak üzere diğer bütün blok zinciri uygulamalarını destekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here