Çin İnşaat Bankası Kripto Para Tahvili Satıyor! -İlk Defa!-

0
250

Çin’in büyük bankacılık kuruluşları arasında olan China Construction Bank, Bitcoin olarak değer gören dijital tahvilleri portföyüne ekledi. Bu dijital para birimlerinin ilk defa hala açık bir borçlanma zinciri içinde olmasını sağlayan bir yenilik olarak görülüyor.

%0,75 Yıllık Faiz Avantajı Sağlanacak

Wall Stret Journal tarafından yapılan bildirime göre China Construction Bank, dijital tahvil sistemiyle halka açık borçlanma için bir ilki gerçekleştirecek.

Dijital tahvilleri Bitcoin ya da ABD dolarıyla almak mümkün olacak. Üç ayda bir yenilecek şekilde %0,75 faiz belirlendi.

Malezya Finans merkezi Labuan”da bulunan banka şubesinde başlatılan bu sistem, bankanın yeni duyurularıyla daha fazla geliştirilebilir. Şimdiden yoğun ilgi gören tahviller, yatırımcılar tarafından olumlu karşılandı.

Banka bu tahvillerin satışının 3 milyar dolar gibi rakamlara çıkmasını hedefliyor. Kuzey Kore ve İran dışında bütün ülkeler bu tahvillere sahip olabilecek. Tahviller için 13 Kasım’da alım – satım işlemleri de açılacak.

Geçtiğimiz aylarda Tayland Bankası benzer olan bir sistemle blockchain tabanlı devlet tahvili satmıştı, satışa talep1,5 milyar seviyelerine kadar çıkmıştı. Bu nedenle kripto para uzmanları Çin Bankasının satışları için oldukça olumlu yorumlar yapıyorlar.

Kriptodede üzerinde paylaşılan bu içeriği paylaşarak, kripto para dünyasında ilk defa gerçekleşen bir durum hakkında paylaşım yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here